НТА > НОВИНИ > Місця > На Львівщині знайшли дві металеві бочки з зерном часів Голоду 1947 року

На Львівщині знайшли дві металеві бочки з зерном часів Голоду 1947 року

Скоріш за все, ці дві бочки – німі свідки страшного голоду, який спіткав Галичину у 1947 році

451

У Перемишлянах на Львівщині «чорні копачі» знайшли дві металеві бочки засипані зерном часів голоду  1947 році.

Про це написав історик Микола Бандрівський на своїй сторінці у Facebook.

«Скоріш за все, ці дві бочки – німі свідки страшного голоду, який спіткав Галичину у 1947 році (мені мама і бабця розповідали). Чому це зерно залишилося невикористаним тією особою (чи особами), які його закопували, сьогодні навряд чи вдасться встановити.

Отакі-от, пам’ятки своєю несподіваною появою у нашому сьогоденні, ніби стукають у серце кожного з нас, щоб ми не забували ті лиховісні перші повоєнні роки під червоними звіздами… », – написав він.

Микола Бандрівський зазначив, що часом «чорні копачі» викопують не просто якісь матеріальні коштовності, а речі, які взагалі неморально виставляти на продаж з метою отримання зиску.

Йдеться про ці дві бочки, алюмінієві бідони, які були заповнені архівами регіональних підрозділів УПА, листівками того часу, фотографіями упівців, документами і нагородами радянських солдат і офіцерів.

«За моїми підрахунками, починаючи з 2018 по 2021 роки «чорними копачами» на території Львівщини, Тернопільщини та Івано-Франківщини віднайдено близько 35 таких бідонів. Частина з них із документами – у Інституті національної пам’яті», – повідомляє Микола Бандрівський.

Історик зазначає, що  той “копач”, якому пощастило натрапити на таку цікаву знахідку – передасть її до музею.

“А, те зерно, яке на диво вціліло у бочках (хоча б дві-три пригоршні), можна, по весні, висіяти, а коли заколоситься, то зрізати і зв’язати у сніп. І, той сніп, виставлений у музеї чи в місцевій школі, буде нагадувати і сучасникам і нащадкам про ті часи, коли за окраєць хліба люди ладні були віддати останнє, що мали”, – написав Микола Бандрівський.

Нагадаємо, що у місті Полонне, що у Хмельницькій області, під час масштабних археологічних розкопок дослідники знайшли велику кількість артефактів, фрагментів посуду, знаряддя праці, та, ймовірно, грамоту 12 століття.

Також 24 жовтня поблизу селища Брюховичі Львівського району знайшли авіаційну бомбу часів ІІ Світової війни, яку піротехніки ДСНС згодом вилучили та знищили

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі