НТА > НОВИНИ > На Миколаївщині зацвіло найбільше в Європі поле диких орхідей

На Миколаївщині зацвіло найбільше в Європі поле диких орхідей

231

У Миколаївській області в регіональному ландшафтному парку “Кінбурнська коса” розквітло найбільше в Європі поле диких червонокнижних орхідей. Його площа сягає понад 60 гектарів.

Про це Укрінформу розповіли в ландшафтному заповіднику.

“В цьому році орхідеї зацвіли трохи пізніше, ніж зазвичай. Але саме цими днями насолодитися цією красою можна повною мірою”, – розповіли працівники парку.

Поле орхідей

Цікаво, що ще до початку цвітіння орхідей служба держохорони парку провела маркування “Орхідного поля” для недопущення знищення рослин. Охоронці просять не їздити й не ходити по орхідеях, не рвати та не копати їх. Адже на присадибних ділянках вони рости не будуть, для них потрібен особливий мікроклімат.

Орхідеї (зозулинці) навесні стають справжньою окрасою Кінбурнського півострова. “Орхідне поле” прилягає до озер Черніне і Черепашине. Щільність квітів місцями сягає тут до 100 рослин на квадратний метр.

Саме на півострові найбільше скупчення цих квітів в Україні та Європі. Усі види наземних орхідей, які ростуть на косі, занесені до Червоної книги України.

Як відомо, перші квіти вже розкрилися в Долині нарцисів під Хустом минулого тижня. Цьогоріч Долина нарцисів запізнилася із цвітінням і пропустила пікові потоки туристів на Закарпатті на початку травня.

Поле нарцисів

Також щороку на Закарпатті у Колочаві поля потопають у фіолетових квітах – у березні-квітні масово цвіла рідкісна рослина – шафран (крокус) Гейфеля (Crocus heuffelianus Herb) – декоративна ранньовесняна рослина під загрозою зникнення, занесена до Червоної книги України.

Шафранове поле

Читайте також на НТА:

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі