НТА > НОВИНИ > Новини світу > На НВО показали унікальний документальний фільм “Чорнобиль. Загублені касети”  

На НВО показали унікальний документальний фільм “Чорнобиль. Загублені касети”  

294

На HBO відбулася прем’єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. 

Про це повідомляє Голос Америки

Основою сюжету стала знахідка унікальних відеокасет з Чорнобильської трагедії у київських архівах – а також приватні кадри, які автори ніколи не показували широкому загалу.

Кадри найстрашнішої аварії тиї часів, які 36 років лежали на полицях та у шухлядах, побачили світ. Цінні плівки, зі задокументованими деталями пожежі на Чорнобильській АЕС і життя простих мешканців у дні трагедії вдалося знайти британському документалісту, лауреату премії Греммі в категорії документалістики Джеймсу Джонсу. 

“Я поїхав до Києва і одна з моїх перших зустрічей була в Будинку кіно. Я зустрів людей, у яких було близько 30-ти годин зйомки в основному про ліквідацію”, – розповів автор фільму.

У фільмі були будні ліквідаторів, та найбільш унікальною знахідкою є відео молодого призовника, студента кіношколи, якого відправили знімати зачистку наслідків аварії. Чоловік зберігав свої кадри до останнього. Дуже красиві кадри, схожі на чудовий фільм і він ніколи нікому їх не показував.

“Він не поділився цим раніше, бо це було пов’язано з травмою, яку він пережив”, – розповів Джеймс Джонс.

Велика частина фільму присвячена тому, як радянська влада замовчувала трагедію.

“Брехня радянської влади про Чорнобиль і путінська брехня про війну в Україні мають спільне коріння, вважає автор фільму”, – каже режисер

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі