НТА > НОВИНИ > Новини світу > На Острові Свободи вимагають свободи, їжі і вакцин

На Острові Свободи вимагають свободи, їжі і вакцин

232

Тисячі кубинців вийшли на вулиці від Гавани до Сантьяго на рідкісні протести, аби висловити обурення економічною політикою уряду, а також незадовільними темпами вакцинації проти COVID-19.

Про це повідомляє агенція Reuters.

Зокрема стало відомо, що в центрі Гавани, столиці Куби, зібралися тисячі людей, які скандували «Свобода!» та вимагали відставки лідера країни Мігеля Діаса-Канеля.

Проте президент Діас-Канель, який очолює Компартію Куби, звинуватив в організації протестів Сполучені Штати. Він закликав своїх прихильників протистояти «провокаціям».

Також стало відомо про джипи спецпризначенців з кулеметами на вулицях  Гавани, подекуди поліція застосовувала проти протестувальників кийки та сльозогінний газ. Відбулось кілька арештів і сутичок.

Водночас, у столиці Куби відбулися мітинги прихильників уряду, які скандували «Фідель!».

Кубинці скандували антиурядові гасла та вимагали всього – від вакцин проти коронавірусу до припинення щоденних відключень електроенергії та нестачі предметів першої необхідності.

Поєднання санкцій, місцевої неефективності та пандемії зупинило туризм та уповільнило інші потоки іноземних доходів у залежній від них країні та імпорт продовольства, палива і сировини для сільського господарства та виробництва.

Торік економіка скоротилася на 10,9%, а до червня 2021 року – на 2%.

Цього року спостерігається сплеск випадків захворювання та смертності від COVID-19, у суботу було зареєстровано рекордних 6 900 випадків та 47 смертей.

Тим часом Куба розробила власні дві вакцини і розпочала масову кампанію вакцинації. На сьогодні щеплено 1,7 мільйона з 11,2 мільйона жителів.

Як відомо, у квітні центральний комітет Компартії Куби обрав президента країни. Ним став Мігель Діас-Канель, який очолив партію замість Рауля Кастро.

Також повідомляє Box Walle, що Куба десятиліттями страждає від нестачі предметів першої необхідності під постійним ембарго США, а ситуація ще більше посилюється пандемією Covid-19 та кроком адміністрації Трампа щодо перекваліфікації Куби як державного спонсора тероризму.

Але, незважаючи на тиск та ізоляцію, Куба стала першою країною в Латинській Америці та Карибському басейні, яка успішно розробила не одну, а дві вакцини Covid-19, і зуміла виробляти та вакцинувати більше ніж чверть населення хоча б однією дозою. Проте в країні відчувається сильна нестача шприців.

Протести на Кубі

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі