НТА > НОВИНИ > Суспільство > На пенсію достроково та примусово. Кабмін готує сюрприз для українців

На пенсію достроково та примусово. Кабмін готує сюрприз для українців

193

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроєкт щодо вдосконалення пенсійного законодавства. Його автори вважають, що таким чином виправляють помилку пенсійної реформи 2017-го року. Окрім того, він дає можливість дострокового виходу на пенсію.

Про це повідомив Апостроф. Згідно із законопроєктом, достроково можна вийти на пенсію за таких умов:

– людину звільнили з ініціативи роботодавця через зміни в організації виробництва, зокрема, через ліквідацію, реорганізацію, банкрутство, перепрофілювання підприємства, скорочення штату працівників, а також через невідповідність працівника займаній посаді за станом здоров’я;

– якщо їй залишилося до пенсії менше 1,5 року;

– людина має необхідний для призначення пенсії страховий стаж не менше 28-ми років (з 2022-го року – потрібно буде не менше 29-ти);

– зареєстрований в службі зайнятості, де йому не знайшли належну роботу.

Український уряд отримає від цього хорошу вигоду, заощадивши певну суму. Як зазначила міністерка соцполітики Марина Лазебна, допомогу з безробіття становить 5 026 грн, а пенсія – 3 486 грн.

Перебування на обліку в службі зайнятості півтора року додає стаж українцеві, а це означає, що пенсія ще трохи підвищиться, тому вигідно для уряду відправити таку людину на пенсію достроково.

При цьому в деяких моментах передбачено примусове відправлення на пенсію. Хоча автори законопроєкту стверджують, що вибір завжди залишатиметься за самими громадянами України.

Нагадаємо, що на початку вересня Міністерство соціальної політики повідомило про плани поетапного підвищення пенсій для різних категорій населення у бюджеті 2022-го року. Також пропонується включити до програми щомісячних доплат літнім громадянам пенсіонерів віком від 70-ти до 75-ти років.

Міністерство цифрової трансформації на Diia Summit восени презентує нові сервіси. У тому числі, ті, які допоможуть віддалено перепризначати виплати для пенсіонерів.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі