НТА > НОВИНИ > Кримінал > На Піренеях знешкодили тютюнову мафію, до неї причетні українці

На Піренеях знешкодили тютюнову мафію, до неї причетні українці

120

Під час операції в Іспанії та Португалії провели 125 обшуків, виявили нелегальне виробництво, де експлуатували українців, вилучили сировину та кошти на 11,5 мільйона євро.

Операцію ALECRIN проводили представники Цивільної гвардії Іспанії та Національної гвардії Португалії у співпраці з Європейським управлінням з питань запобігання зловживанням та шахрайству OLAF, європейським агентством Євроюст, правоохоронцями Румунії, Словаччини й України.

Зокрема оперативні співробітники Держприкордонслужби України виявили, що вихідці з пострадянського простору вербували на нелегальне виробництво в ЄС мешканців Львівщини, які мають досвід роботи на тютюновій фабриці. Інформація від українських прикордонників допомогла викрити транскордонне злочинне угрупування.

«У ході операції ALECRIN з 22-го травня по 16-те липня в Іспанії та Португалії затримали 29 осіб, серед яких громадяни Іспанії, Португалії, Болгарії, а також наш співвітчизник. Під час активних заходів вилучили сигарети, сировину та засоби для їх нелегального виробництва, а також 7 одиниць вогнепальної зброї та техніку», – йдеться в інформації, яку розміщено на офіційному сайті Державної прикордонної служби України.

Безпосередньо в Іспанії провели 28 обшуків і 27 арештів, вилучили 15 мільйонів сигарет та 50,5 тонни тютюну. У Муніципалітеті Мансанарес виявили підпільну лінію з виробництва сигарет, на якій нелегально експлуатували 12 громадян України. Ще одну лінію виявили на етапі монтування.

У Португалії проведено 97 обшуків та 2 арешти, вилучено 2 мільйони штук сигарет і 6 центнерів сировини.

У Держприкордонслужбі України заявили про продовження інтеграції в Європейський безпековий простір та системну протидію транскордонній злочинності. Зокрема, вже неодноразово виявляли злочинну діяльність, орієнтовану на виробництво сигарет.

2017-го року в іспанській провінції Гранада виявили нелегальну фабрику з виробництва тютюнових виробів, спроможністю виробництва 2 мільйони сигарет на добу. А 2020-го в Іспанії та Нідерландах викрили 4 підпільних тютюнових цехи, на яких незаконно експлуатували 28 громадян України. Тоді затримали 49 осіб, вилучено 33,6 мільйона цигарок, 60 400 кг тютюну та виробниче обладнання.

Нагадаємо, що сьогодні Служба безпеки України повідомила про підозру першому з топ-чиновників Держгеокадастру, причетного до масштабної схеми розкрадання земель, яку викрили цієї весни. Зловмисник, зловживаючи службовим становищем, передав у приватну власність землі.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі