НТА > НОВИНИ > Новини світу > На “Північних потоках” зафіксували ще один витік

На “Північних потоках” зафіксували ще один витік

335

Берегова охорона Швеції виявила четвертий витік на газопроводах “Північного потоку”.

Про це, як пише “Європейська правда“, повідомляє Aftonbladet.

Попередні три витоки з “Північного потоку-1” і “Північного потоку-2” сталися в понеділок. Один на “Північному потоці-2” біля узбережжя острова Борнохольм в економічній зоні Данії; два на “Північному потоці-1” біля острова Сімрісхамн на відстані понад 6 000 метрів один від одного. Один – у данській економічній зоні, інший – у шведській.

Уже у вівторок сейсмолог Бйорн Лунд з Уппсальського університету повідомив, що поблизу “Північного потоку” сталося два вибухи.

Перший з них зафіксували о 2:03 в ніч на понеділок – на газопроводі “Північний потік-2”, на південний схід від Борнхольма. Другий вибух відбувся о 19:04 в понеділок біля “Північного потоку-1” в Сімрісхамні. Він був у п’ять разів сильнішим за перший вибух.

Четвертий витік шведська берегова охорона виявила ще у вівторок, але відомо про нього стало тільки у середу ввечері.

За даними Шведської морської адміністрації, він розташований між двома витоками на “Північному потоці-1” на рівні Сімрісхамна. За даними берегової охорони, він знаходиться в економічній зоні Швеції.

Шведська морська адміністрація не випустила жодного нового навігаційного попередження після виявлення четвертого витоку.

“У цьому немає необхідності, оскільки він розташований між двома витоками, які охоплюються існуючим попередженням в тому ж районі”, – каже Марія Боман, керівник морських рятувальних робіт в Центрі морських і повітряних рятувальних робіт.

Вона не може надати точних координат четвертого витоку, але підтверджує, що саме берегова охорона виявила його.

“Про нього не було відомо з самого початку і його не було видно на радарах, тому що він менший за розміром. Берегова охорона побачила його, коли вони здійснювали патрулювання на катері та літаку в цьому районі” – зазначила вона.

Сейсмолог Бйорн Лунд не виключає, що можливі нові вибухи на газопроводах.

У Німеччині підозрюють, що витоки газу на гілках російських газопроводів “Північний потік” через Балтійське море є наслідком умисних дійДанія і Швеція також припускають, що може йтися про диверсію.

Німецькі спецслужби припускають, що три труби газопроводів “Північний потік-1” та “Північний потік-2” в Балтійському морі можуть стати назавжди непридатними для використання після ймовірних актів диверсії.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
1
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі