НТА > НОВИНИ > Суспільство > На Полтавщині демонтували «Альошу» й інші пам’ятки радянської доби

На Полтавщині демонтували «Альошу» й інші пам’ятки радянської доби

Демонтовані пам’ятники звозять у музей під назвою «Парк радянського періоду», що на Сумщині

318

Поблизу Диканьки демонтували два пам’ятники радянської доби. Вони підпадали під дію закону про декомунізацію, який в Україні діє із 2015-го року.

Про це Суспільному розповів виконувач обов’язків начальника відділу культури Диканської селищної ради Євген Онищенко.

За допомогою тросу і трактора із постаменту поблизу села Писарівщина Диканської громади демонтували пам’ятний знак «Борцям за владу рад», який встановили пів століття тому.

«Під закон про декомунізацію у нас потрапили 12 пам’ятників, які розташовані на території колишнього Диканського району. Два з них перебувають у нас в Диканському історико-краєзнавчому музеї, у фондосховищах, просто стоять, бо над ними працювали скульптори, і ми вважаємо, що це пам’ять. А інші пам’ятники під час демонтажу зруйнували», – розповів Євген Онищенко.

Цей пам’ятник місцеві мешканці називали «Альоша», але його офіційна назва у реєстрах «Борцям за владу рад». Демонтовані споруди відвезуть до музею «Парк радянського періоду», що на Сумщині.

«Це вже 120-ий екземпляр. Пам’ятник буде стояти в музеї. На цьому пам’ятнику табличка, що його подарували або віддали на зберігання мешканці села Писарівщина», – зазначив старший науковий співробітник Путивльського історико-культурного заповідника Борис Кирбаба.

«Люди до демонтажу пам’ятника ставилися негативно, бо їх раніше не попередили. Люди погодилися, бо все одно його приберуть. Сказали, в Сумах стоятиме у музеї, зроблять фотографії, люди це бачитимуть», – додала мешканка села Писарівщина Диканської громади Любов Ковтун.

Від початку дії закону про декомунізацію – із 2015-го року – на Полтавщині демонтували понад сотню постаментів та пам’ятних знаків.

«За останні два роки до державного музею-заповідника «Парк монументального радянського мистецтва» неподалік Путивля перевезено 7 пам’ятників. І ще десь близько 12 демонтовано, оскільки вони не підлягали перевезенню, були старі. Зараз залишається на території Полтавщини сім незаконних об’єктів комуністичного режиму», – повідомив представник Українського інституту нацпам’яті на Полтавщині Олег Пустовгар.

Нагадаємо, що в жовтні невідомі на Полтавщині зруйнували пам’ятники, які й так мали знести в межах декомунізації. Зокрема, в Лубнах знесли пам’ятник червоноармійцю Василю Чапаєву, у Лохвиці – комсомольцям, а у Хоролі намагалися зруйнувати бюст радянського генерала та державного діяча Івана Третяка – монумент встояв, але на ньому написали «вбивця».

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі