НТА > НОВИНИ > На популярному українському курорті досі плавають медузи. Їх можна їсти

На популярному українському курорті досі плавають медузи. Їх можна їсти

295

У Бердянську Запорізької області минулого літа відпочивальники страждали від нашестя медуз. З настанням осені морські мешканці нікуди не поділися з пляжів міста.

Про це повідомив Апостроф. Ось ці фото зроблено на бердянських пляжах у п’ятницю, 15-го жовтня.

Як видно на знімках, медузи прекрасно почуваються в холодній морській воді, їх досить багато.

Раніше гідробіологи з Інституту рибного господарства й екології моря розповіли, що одна з основних причин такого явища – підвищення температури в зимовий період. Це призводить до поступового врівноважування солоності Чорного й Азовського морів, що сприяє успішній зимівлі навіть теплолюбних видів медуз.

До слова, вчені запропонували вживати в їжу медуз-корнеротів, які водяться в Азовському морі. У країнах Східної і Південно-Східної Азії вони є традиційною їжею, зокрема, їх сушать, солять, смажать, консервують. Також медуз можна використовувати як добриво чи кормову добавку для тварин.

Нагадаємо, що на початку серпня в популярне курортне селище Кирилівка на Азовському морі після нетривалої перерви знову повернулися медузи, а на курорті Арабатська Стрілка відпочивальники страждають від нашестя медуз-гігантів.

Тоді ж ледь не всі береги Азовського моря знову обліпили медузи. Люди скаржилися, що море вже перетворювалося на таке собі медузяне болото.

Так само пляжі поблизу Одеси та в тимчасово окупованому Криму влітку атакували медузи. Раніше про таку ж ситуацію сигналізували і з Бердянська на Азовському морі. Відео з морськими мешканцями масово публікували відпочивальники.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі