НТА > НОВИНИ > Львівські новини > На прикладі Львова. Військовий льотчик про засоби, які треба містам, щоб закритися від ракет

На прикладі Львова. Військовий льотчик про засоби, які треба містам, щоб закритися від ракет

Львів, як і будь-яке інше місто в Україні, потрібно закрити зі всіх сторін, адже ракети можуть змінювати траєкторію, йти в обхід, бити згори

2417

Упродовж тижня міста України в різних областях потрапляли під масовані обстріли російськими ракетами: зруйновані будинки, торговий центр, база відпочинку. Десятки жертв серед цивільного населення. Тлж як закривати небо над містами.

Полковник запасу ЗСУ, військовий льотчик-інструктор Роман Світан у програмі “Говорить Великий Львів. Суботній стрім” на NTA на прикладі Львова розповів, якою має бути система ППО і ПРО для великих міст в Україні.

Закрити небо над Львовом

“Щоб закрити небо над таким містом як Львів на 70-75%, потрібен комплексний підхід. Не може йтися лише про один комплекс NASAMS чи IRIS-T. Для цього потрібна ціла система, яка здатна “бачити” дуже далеко і супроводжувати багато цілей“, – одразу наголосив він.

Отже, якщо говорити про Львів, то в радіусі бодай 100 кілометрів навколо міста має бути перше коло оборони, і в радіусі 50 кілометрів – друге. З тих засобів, що має отримати Україна від західних партнерів, потрібно зо два комплекси NASAMS і 3-4 комплекси IRIS-T.

“Це для того, щоб прикрити місто з південного сходу і північного сходу. Окрім того, не варто відмовлятися від “Буків” та С-300, які хоч і є засобами ППО, але доволі непогано перехоплюють дозвукові ракети – ті ж “Калібри”, коли “бачать” їх”, – каже експерт

Також місцеве ТрО можна озброїти “Стінгерами”, якими можна збивати і надзвукові ракети, але “для цього треба розробити карту, вирахувати місця найбільш імовірного проходження ракет”.

“А загалом, про яке б місто ми не говорили, має бути комплекс ППО і ПРО. Також на всю країну має бути одна-дві ескадрильї винищувачів F-15 і  F-16. Наприклад, той же  NASAMS працює ракетами “повітря-повітря”, тобто ракетами для літаків, які “посадили” на землю і зробили хороший протиракетний комплекс. Але якщо ще кілька літаків будуть у постійному чергуванні навколо Львова, працюватиме система  дальнього радіолокаційного виявлення і управління “АВАКС”, то місто буде прикрите до 90%”, – додав Роман Світан.

Військовий льотчик наголосив, що для таких міст як Львів, насправді питання ПРО є вкрай важливим, адже малоймовірно, що до нього дістанеться сухопутна армія, навіть з Білорусі, тому ворог буде вражати його з неба.

“У Львів, область вже прилітати “Калібри”, але сюди також можуть долетіти Х-22 з їхньої дальністю у 600 кілометрів, “Іскандери” з Білорусі, які б’ють до 500 кілометрів. Львів, як і будь-яке інше місто в Україні, потрібно закривати зі всіх сторін, адже ракети можуть змінювати траєкторію, йти в обхід, бити згори”, – резюмував Роман Світан.

А у чому різниця між ППО і ПРО та чи зможе Україна закрити небо над містами та збивати більше ракет з отриманнями нових комплексів із Заходу, –  пояснення від Романа Світана читайте тут.

Зазначимо, що генерал ЗСУ Сергій Кривонос уже розповідав, що питання ППО і ПРО в Україні є одним із найважливішим. Також нагадав, що на старті Незалежності Україна мала чи не найкращу систему ППО у світі.

Оцініть новину
Клас!
4
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
1
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
2

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі