НТА > НОВИНИ > Суспільство > На що вистачає українцям зарплати. Опитування

На що вистачає українцям зарплати. Опитування

118

Українцям не вистачає зарплати на свої потреби, – нещодавно заявив голова Ради Національного банку Богдан Данилишин. За його словами, через зростання цін люди почали використовувати свої заощадження. Наприклад, вартість газопостачання збільшилася в 2,6 рази, електропостачання – на 37%, а ціна на цукор зросла за рік – на 84%, соняшникової олії – на 79%.

Тож команда «Прямої мови Львова» поцікавилася у перехожих, на що сьогодні їм вистачає заробітної плати.

«Достатньо тільки на квартплату і харчування. На медицину – аж ніяк. Ніякі манікюри я вже давно не роблю, до перукарні не йду – чекаю кращих часів. Дуже все зле. Владі передаю «привіт»», – обурюється львів’янка. 

Утім є й такі, хто повністю задоволений розміром своєї зарплати. Кажуть, вистачає на все і навіть вдається заощаджувати. Здебільшого йдеться про молодих людей.

«Я винаймаю квартиру біля центру Львові, і нам із сім’єю вистачає на житло, на речі, на будь-яку їжу, на подорожі. Хоча й дружина у декреті, тож не працює. Від місяця до місяця вдається заощаджувати, бо я фіксовану ставку маю. Отримую від 27 до 50 тисяч гривень. Маю керівну посаду у декількох магазинах одягу для мотоциклістів», розповідає чоловік.

«На квартиру, їжу, відпочинок вистачає. Також відкладаю 20 відсотків від зарплати, яка у мене 20 тисяч гривень. Якщо квартира своя є, то вдається заощаджувати. Середня зарплата, звісно, в країні бажає кращого. Завжди хочеться заробляти більше. У мене поки що так – достатньо, але, у майбутньому, планую заробляти більше», каже молодий львів’янин. 

«На продукти, на квартплату, на подорожі та подарунки – вистачає», – розповідає перехожа.

«Я можу заощаджувати! А відповідно це означає, що на всі інші потреби мені вистачає також»,додає молодий чоловік.

«Я не місцева, тому орендую житло. Мені вистачає, щоб якось відпочити на вихідні, заплатити за комунальні послуги, за квартиру, за їжу. А от на техніку, дорожчі речі для побуту – ні. Хоча все можливо, просто треба вміти економити, раціонально до всього підходити. Інакше, скільки б грошей не мала, – завжди мало», – визнає молода дівчина.

Найбільш не вистачає їхніх доходів пенсіонерам.

«Мені вистачає на пальне на місяць. І більше ні на що. Пенсії у нас жалюгідні! Комусь розповісти в Європі, то навіть не повірять, що на 80 доларів можна прожити. Тому я змушений підробляти… Пасіку маю. Бо інакше треба хіба що помирати», бідкається пенсіонер.

Дарина Татарчук

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі