НТА > НОВИНИ > Новини світу > На українсько-польському кордоні запустять єдині пункти пропуску

На українсько-польському кордоні запустять єдині пункти пропуску

Єдиний пункт пропуску значно пришвидшить перетин кордону, адже контроль відбуватиметься лише з боку однієї країни

322

Україна та Польща планують спростити процедуру проходження кордону, запровадивши єдині пункти пропуску між державами. Таке рішення вже погодили, але ще потрібно підготувати фінальний варіант тексту угоди та пройти процес ратифікації.

Про це повідомив заступник міністра інфраструктури України Сергій Деркач.

Як відомо, для того, щоби перетнути кордон, потрібно спочатку пройти український контрольний пункт, а потім – польський. Цей процес у кращому випадку займає близько години, хоча відомі історії, коли люди стояли на кордоні до десяти годин під час пікового навантаження митниці або збоїв у системі.

На практиці це не дуже зручно, адже якщо є черга, то потрібно спочатку вистояти її до українського пункту пропуску, пройти всі формальні процедури включно з оглядом багажу, а потім повторити все це ще раз – уже для польських прикордонників.

Єдиний пункт пропуску значно пришвидшить перетин кордону. Адже контроль відбуватиметься лише з боку однієї країни.

«Тобто колеги з Польщі, наприклад, будуть на нашій території, і це буде один проїзд. Або наші колеги будуть на території Польщі. Це значно пришвидшить процес», – зауважив Сергій Деркач.

Уже незабаром країни визначать перші пункти пропуску, де запровадять єдиний кордон. Аналогічну процедуру хочуть запровадити з Угорщиною та Словаччиною.

Нагадаємо, що з 1-го квітня українські біженці у Польщі можуть подавати документи на дозвіл на тимчасове перебування терміном до 3-ох років – «карту побиту» (karta pоbytu).

Польська влада закликає союзників, приватні, державні й іноземні компанії прийняти виклик і збільшити військову допомогу України перед контрнаступом українських сил, на який сподіваються наші партнери.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"