НТА > НОВИНИ > Культура > На Венеціанській виставці від України представлять проект «Фонтан виснаження. Висока вода»

На Венеціанській виставці від України представлять проект «Фонтан виснаження. Висока вода»

344

На 59-й Венеціанській бієнале сучасного мистецтва Україну представить галерея The Naked Room.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики України у Facebook.

На 59-й Венеціанській бієнале сучасного мистецтва Україну представить галерея The Naked Room з мистецьким проєктом «Фонтан виснаження. Висока вода», який було визначено за результатами рейтингового голосування“, – йдеться у повідомленні.

Художником проєкту «Фонтан виснаження. Висока вода» став Павло Маков. До кураторської групи увійшли Лізавета Герман, Марія Ланько і Борис Філоненко. Проєкт являє собою реалізацію ідеї Павла Макова, яка з’явилася ще в 1995 році: це серія вмонтованих у стіну мідних воронок, які функціонуватимуть як фонтан.

У 1990-х практично всі фонтани в Харкові, де живе і працює Маков, не діяли і перетворилися на парадоксальні об’єкти у просторі міста. У повноцінному вигляді, з потоками води, проєкт художника так і не був реалізований. Сьогодні фонтан Макова стає образом виснаження на культурному, економічному і політичному рівнях. У Венеції, яка повільно йде під воду, робота набуде нового значення. До експозиції будуть додані архівні матеріали, що розповідають про історію створення інсталяції.

Венеціанська бієнале La Biennale di Venezia – одна з провідних виставок сучасного мистецтва, що проходить що два непарні роки у Венеції. У рамках бієнале проводяться також Венеціанський кінофестиваль та Венеціанський фестиваль архітектури. Україна бере участь у Венеціанській бієнале із 2001 року.

Через пандемію COVID-19 організатори La Biennale di Venezia анонсували нові дати проведення 59-ї Міжнародної художньої виставки Венеціанська бієнале сучасного мистецтв – з 23 квітня по 27 листопада 2022 року.

Павло Маков, «Фонтан виснаження. Висока вода»

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі