НТА > НОВИНИ > Війна > На відновлення п’яти областей України виділили майже півтора мільярда гривень

На відновлення п’яти областей України виділили майже півтора мільярда гривень

В Офісі президента розробляють довідник відновлення міст, у якому вказуватимуть «шефські міста» з Європи

448

1,4 мільярда гривень виділив уряд на подолання наслідків руйнування від російської агресії у п’яти областях: Житомирській, Київській, Чернігівській, Сумській і Харківській.

Про це повідомив заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко.

«Проводяться роботи щодо життєзабезпечення понад тисячі населених пунктів, які постраждали від ракетних ударів чи ворожого вторгнення», – зазначив він.

Насамперед тривають роботи стосовно розчищення та розмінування, а потім комунальні служби займаються відновленням водо-, газо- й електропостачання.

Усі тимчасові переправи на звільнених територіях зводять лише за згоди Збройних сил України, а про повну відбудову та реконструкцію мостів мову вестимуть після завершення війни.

За словами Тимошенка, в Офісі президента розробляють довідник відновлення міст, у якому вказуватимуть «шефські міста» з Європи. За його словами, дані вже зібрали, тож за декілька днів підготують каталоги для кожної області для того, щоби президент України міг спілкуватися з лідерами інших держав щодо шефства.

Низка європейських країн погодилися взяти участь у відновленні українських міст і регіонів. Зокрема, Велика Британія опікуватиметься Київщиною, Данія бере під свій патронат Миколаїв, Туреччина відбудовуватиме Харківщину, Швеція допомагатиме Одесі, Естонія візьме шефство над Житомирщиною.

Нагадаємо, що Сенат Чехії у середу, 11-го травня, визнав геноцидом українського народу злочини російської армії в Україні.

Чорноморський флот Російської Федерації повністю заблокував Одеський морський торговельний порт. Це створює проблеми для України на світової економіки в цілому.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі