НТА > НОВИНИ > Суспільство > На Волині у врожаю картоплі виявили рак. Хворобу підтвердили в лабораторії

На Волині у врожаю картоплі виявили рак. Хворобу підтвердили в лабораторії

424

Увесь урожай картоплі фермера з Волині виявився зараженим раком. Тепер її мають знищити, а на полі, де вона росла, ввести карантин.

Про це повідомив ТСН. Однак фермер продовжує їсти заражену картоплю.

«Сказали, що не згодовувати худобі і самим не їсти. Але я їм – і нічого», – розповів він журналістам.

Про те, що його картопля не в порядку, він дізнався випадково. Фермер робив документи, щоб продавати свій урожай в Білорусь. Експертизи показали, що картопля заражена раком, і її не можна давати навіть худобі.

При цьому, за словами фахівців фітосанітарної лабораторії, рак картоплі – винятково рослинне захворювання, на Волині його фіксують уперше. Найхарактернішою його ознакою є утворення наростів на кореневій шийці і бульбах.

Звідки взялася хвороба, фермер і гадки немає. На полі, де він вирощував картоплю, запровадили карантин.

«Протягом 20-ти років фермер не має права продавати і на насіння картоплю висаджувати. На сусідніх територіях люди теж мають змінити картоплю на сорти, стійкіші до цих хвороб», – уточнила керівниця Ковельської райдержадміністрації Ольга Черен.

Місцеві мешканці такою новиною ошелешені. Після почутого свою картоплю оглядають ретельніше.

Поки селяни думають, що робити з вимогами фахівців, фермер засіяв поле, де росла картопля, ріпаком. Про бізнес на картоплі вже й не мріє. Але щоб тонни картоплі тепер не пропали, їстимуть врожай усі – і худоба, і родина.

Нагадаємо, що в середині вересня відчувалася тенденція подорожчання картоплі. За місяць ціна на неї зросла майже вдвічі – з 8-ми до 15-ти гривень за кілограм.

Сайт NTA зварив борщ і порівняв, скільки коштував борщовий набір на початку вересня у супермаркеті, а скільки у жовтні, але вже із закупами на ринку.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі