

На Закарпатті підтвердили діагноз поліомієліту у 12-річної дівчинки — жительки Тячівського району. Наразі дівчинка перебуває у неврологічному відділенні обласної дитячої лікарні в Мукачеві.
Про це повідомила завідувачка інфекційного відділення обласної дитячої лікарні Віра Соловйова.
За її словами, 19 вересня дівчину з паралізованою ногою доставили до медзакладу, а підтвердили поліомієліт 13 жовтня.
“Школярка лікувалася в інфекційному відділенні понад 5 тижнів. На 6-й тиждень її перевели в неврологію, коли зійшли всі терміни ізоляції і можливого вірусовиділення, — зазначила завідувачка інфекційного відділення обласної дитячої лікарні.
Стан дитини, за її словами, зараз стабільний. “Але грубий парез залишається. Швидше всього, це закінчиться інвалідизацією. Проходить відновлювальну терапію в неврологічному відділенні”, — повідомила Віра Соловйова.
Також завідувачка інфекційного відділення зазначила, що у сім’ї троє дітей, вони невакциновані від поліомієліту за переконаннями батьків.
До медиків звернулися лише щодо 12-річної дівчинки.
Її сусідів, однокласників та інших контактних людей обстежили, діагноз не підтвердили.
Головний санітарний лікар України Ігор Кузін наголосив, що єдиний захист від поліомієліту – вакцинація.
Нагадаємо, що на Рівненщині офіційно підтвердили в маленької дитини випадок паралічу, викликаного дериватом вакцинного штаму поліовірусів 2 типу (Sabin 2), – поліомієліту. Згодом Комісія з надзвичайних ситуацій Рівненської області через офіційне підтвердження випадків поліомієліту в області ухвалила рішення не допускати до навчання невакцинованих дітей від цієї хвороби. Випадок захворювання на поліомієліт класифікували, як надзвичайну ситуацію біологічного характеру обласного масштабу.
Крім того, на Львівщині від початку року зареєстровано вісім випадків гострого млявого паралічу – захворювання, яке схоже за симптоматикою на поліомієліт.
Зазначимо, що головний санлікар Рівненської області Роман Сафронов у Facebook розповів, що мешканці села Велика Омеляна відмовлялися спілкуватися з медиками, які збирали інформацію про місцевих дітей до 5 років у зв’язку зі спалахом поліомієліту в одній з родин. Місцеві зачиняли перед носом медиків ворота та спускали собак.
Що таке поліомієліт
Поліомієліт — гостра інфекційна хвороба, яка спричиняє інвалідність і є небезпечною для життя. Її зумовлює поліовірус. Поліовірус передається від людини до людини через фекалії та слину, найчастіше — через брудні руки, інфіковану їжу, воду. Розмножується в кишківнику. Поліовірус також може залишатися на іграшках та побутових речах, які контактували зі слиною та калом інфікованих людей.
Хворіють на поліомієліт невакциновані діти й дорослі. Найбільший ризик мають діти віком до 5 років.
Симптоми поліомієліту
Від моменту інфікування до появи перших симптомів поліомієліту минає від 2 до 35 діб. Людина може поширювати вірус одразу після появи симптомів та ще протягом двох тижнів. У частини інфікованих хвороба минає безсимптомно.
У близько 25 % випадків людина впродовж кількох днів має грипоподібні симптоми: лихоманку, втому, нудоту, біль у горлі та животі, головний біль. Проте в частини людей розвиваються й більш серйозні симптоми:
- відчуття поколювання в ногах;
- запалення оболонок спинного або головного мозку;
- неможливість рухати частинами тіла;
- слабкість у руках, ногах або одразу в усіх кінцівках.
Параліч — найважчий симптом, пов’язаний із поліомієлітом. Він може призвести до постійної інвалідності та смерті.
Вакцинація
Згідно з Календарем профілактичних щеплень України, дітей проти поліомієліту вакцинують у 2, 4, 6, 18 місяців, у 6 та 14 років.
Станом на 1 жовтня в Україні рівень охоплення трьома дозами щеплень від поліомієліту дітей до року становить лише 59,7%, — повідомив головний санлікар Кузін. Найгірша ситуація з вакцинацією у Закарпатській, Івано-Франківській та Херсонській областях. Для того, щоб сформувався імунітет, цей показник має сягати 95%.
За словами головного інфекціоніста Закарпаття Михайла Поляка, область наразі пасе задніх за темпами вакцинації від поліомієліту.
У 2015 році на Закарпатті зафіксували два випадки поліомієліту. Тоді захворіли двоє дітей у віці 4 роки та 10 місяців. Головний інфекціоніст області Михайло Поляк зазначив, що після лікування через 60 днів симптоми у дітей зникли, вони одужали.
Після спалаху поліомієліту на Закарпатті у 2015 році вакцинували 226 720 дітей від 2 місяців до 10 років. “Це було зроблено у три етапи. Невакцинованих через постійні протипоказання — 779 дітей, відмовилися — 17 149”, — розповів головний інфекціоніст Закарпаття Михайло Поляк.
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"
Коментарі