НТА > НОВИНИ > Новини туризму > На Закарпатті розпочинають будівництво нової дороги до курорту Драгобрат

На Закарпатті розпочинають будівництво нової дороги до курорту Драгобрат

228

На Закарпатті розпочинають будівництво нової дороги на високогірний лижний курорт Драгобрат.

Про це, як пише Укрінформ, повідомили у пресслужбі Закарпатської обласної ради.

Зазначають, що нова дорога матиме ширину 8 метрів земляного полотна та 7 метрів дорожнього покриття, її будуватимуть під ухилом не більш ніж 12%.

«Нова дорога до гірськолижного курорту Драгобрат на Закарпатті запроєктована і протрасована виключно через лісфонд ДП «Ясінянське ЛМГ». Нове автомобільне сполучення складатиметься із чотирьох основних відрізків орієнтовною загальною протяжністю 9,90 км. Перший і третій відрізки протяжністю 2,95 км проходять по вже існуючих лісових автодорогах Свидовець – Драгобрат та Ясіня – Буковина – Драгобрат, другий відрізок протяжністю 4,45 км – нова дорога, яку необхідно збудувати для з’єднання існуючих шляхів, четвертий відрізок протяжністю 2,50 км – шлях до запланованої автомобільної парковки на 200 легкових авто», – повідомили в облраді.

Також зазначили, що існуюча автомобільна дорога до курорту Драгобрат недоступна для широкого загалу, там проїжджають лише позашляховики та транспорт на кшталт УАЗиків та ГАЗ-66. Дорога проходить вздовж потоку Свидовець і неодноразово руйнувалася паводками та зсувами ґрунту.

«Враховуючи власний досвід та специфіку природно-кліматичних умов, проєктуючи будівництво нової дороги обрали стратегію прокладання шляху вздовж хребта на значній віддалі від гірських потічків та річок. Ширина вирубки траси під автодорогу має становити 25-35 метрів, що забезпечить належне та своєчасне осушення земляного та дорожнього полотна, знизить утворення аварійних і нависаючих дерев та загалом покращить подальші експлуатаційні характеристики», – повідомили в пресслужбі.

Водночас на вже існуючих шляхах планується також здійснити капітальний ремонт із розширенням земляного полотна з 4 до 8 метрів та влаштувати ґрунто-гравійне дорожнє полотно завширшки 7 метрів.

Як наголосили в обласній раді, під час виконання робіт вживатимуть усіх необхідних заходів для мінімізації та уникнення значної ерозії ґрунтів, належного водопропуску й водовідводу та найменшого впливу на довкілля.

Довідка

Драгобрат – це гірськолижний курорт в Рахівському районі Закарпатської області біля хребта Свидовець. Лижники та сноубордисти полюбляють його траси різної складності, можливості фрірайду, а також тут сніг тримається найдовше на території Українських Карпат — до квітня місяця.

Гірськолижний курорт Драгобрат розташований на висоті 1400 м н.р.м., на перетині хвойних лісів та альпійських лугів, у підніжжі гори Стіг (1705 м н.р.м.) та гірського масиву Близниця (1883 м н.р.м.).

 

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі