НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > На Закарпатті зареєстрували ще один випадок поліомієліту

На Закарпатті зареєстрували ще один випадок поліомієліту

Раніше у Закарпатській області виявили п’ять хворих дітей на поліомієліт

288

На Закарпатті станом на 24 січня зареєстрували ще один випадок поліомієліту у дитини. Відповідне підтвердження Україна отримала від Регіональної референс-лабораторії ВООЗ у Гельсінкі.

Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін, пише «Укрінформ».

«Спалах, який було оголошено на рівні країни в 2021 році, не вщухає і продовжується. Сьогодні ми отримали від європейської лабораторії в Гельсінкі лабораторне підтвердження ще одного випадку поліовірусу у дитини також із Закарпатської області, яка тимчасово перебувала в Львівській області. Епідеміологічне розслідування буде продовжуватися, МОЗ, кожна область зараз застосовують максимальні заходи, щоб подолати цей спалах поліомієліту», –  повідомив Кузін.

За його словами, причини спалаху – низький рівень охоплення вакцинацією від поліомієліту дітей до 6 років.

«На 1 листопада 73,3% дітей отримали щеплення проти поліомієліту в той час, як за рекомендаціями ВООЗ такий показник має сягати принаймні 95%», –  зазначив урядовець.

Як згодом повідомили у МОЗ, у маленької дитини, в якої виявили поліовірус,  зафіксували ослаблення рухової активності м’язів ніг.

Зі слів мами, вони відмовилися від вакцинації, тому малюк не був щеплений.

Наразі триває епідеміологічне розслідування можливого джерела інфекції.

Медики зазначають, що ліків від поліомієліту не існує, тому єдиний спосіб вберегтися – вакцинуватися. Щеплення від поліомієліту проводять:

  • 1 доза — у 2 місяці від народження;
  • 2 доза — 4 місяці;
  • 3 доза — 6 місяців;
  • 4 доза — 18 місяців;
  • 5 доза — 6 років;
  • 6 доза — 14 років.

Нагадаємо, що у Закарпатській області виявили п’ять хворих дітей на поліомієліт. Відзначається, що всі вони не були вакциновані від інфекції. Раніше виявили поліомієліт в 12-річної школярки. А згодом інфекцію діагностували ще у чотирьох дітей. Медики зазначають, що вони мали контакти з інфікованою дитиною з Рівненської області, у якої підтвердили поліовірус II типу.

Нагадаємо, що 2 листопада на Рівненщині офіційно підтвердили в маленької дитини випадок паралічу, викликаного дериватом вакцинного штаму поліовірусів 2 типу (Sabin 2), –  поліомієліту.  Згодом Комісія з надзвичайних ситуацій Рівненської області через офіційне підтвердження випадків поліомієліту в області ухвалила рішення не допускати до навчання невакцинованих дітей від цієї хвороби.  Випадок захворювання на поліомієліт класифікували, як надзвичайну ситуацію біологічного характеру обласного масштабу.

Крім того, на Львівщині від початку року зареєстровано вісім випадків гострого млявого паралічу –  захворювання, яке схоже за симптоматикою на  поліомієліт.

Зазначимо, що головний санлікар Рівненської області Роман Сафронов у Facebook розповів, що мешканці села Велика Омеляна  відмовлялися спілкуватися з медиками, які збирали інформацію про місцевих дітей до 5 років у зв’язку зі спалахом поліомієліту в одній з родин. Місцеві зачиняли перед носом медиків ворота та спускали собак.

Читайте також “Як уберегти дитину від поліомієліту. Поради МОЗ”.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"