НТА > НОВИНИ > Львівські новини > Набряк мозку. Львівські медики врятували 9-річну дівчинку

Набряк мозку. Львівські медики врятували 9-річну дівчинку

У дівчинки  все починалося  зі звичайної застуди

295

У 9-річної дівчинки довгий час не проходила звичайна застуда, яка з часом переросла у набряк мозку. Медики врятували маленьку пацієнтку – прооперувати мозок, а кістку з черепа якийсь час зберігали в її животі, чекаючи поки спаде нагноєння. Сьогодні Аня уже повертається додому.

Про це повідомили на сторінці у фейсбук  Першого територіального медичного об’єднання Львова.

У медустанові повідомляють, що в дівчинки  все починалося  зі звичайної застуди. Спершу батьки лікували  її вдома, та нежить не проходила і згодом перейшла  у запалення слизової оболонки приносових пазух.

Місяць лікування в амбулаторних умовах виявився марним.

«Зрештою, до нас дівчинка потрапляє уже у вкрай складному стані: у неї постійно тримається висока температура, болить голова, перестає працювати рука та частково ніжка», – повідомляють у Першому територіальному медичному об’єднанні міста Львова.

МРТ показує: гній дістався мозку. Діагноз – субдуральна емпієма над лівою півкулею головного мозку. Спеціалісти ЛОР-відділення забирають гнійний вміст із пазух, але позитивний ефект тримається недовго. У Ані почалися судоми. Вона потрапила у реанімацію.

Медики вирішують, що дівчинці негайно потрібна надскладна операція у кілька етапів.

«Оскільки провести втручання через маленький отвір стан Ані не дозволяє, першим етапом їй виконують декомпресійну трепанацію черепа. Дівчинці видаляють досить велику частину кістки черепа та забирають зайву рідину. Далі кістку потрібно повернути на місце, але виявляється – це неможливо: нагноєння спричинило набряк мозку, треба чекати, доки той зійде. На цей час, аби зберегти кістку у стерильних умовах, хірурги розміщують її у передній черевній стінці дівчинки, попередньо сформувавши там «кишеньку». Щойно набряк спадає – кістку реімплантують на місце, виконуючи пластику твердої мозкової оболонки. Усі кілька етапів втручань минають успішно»,  – зазначають у медустанові.

Сьогодні Аня повертається додому. Дівчинка розповіла, що страшенно скучила за своїми домашніми улюбленцями, особливо за котиком Димком. Вона провела у лікарні місяць і за цей час зізнається, що стала дуже хороброю, бо навіть кров з пальчика здавати більше не боїться.

Наразі пацієнтка має навідуватися у лікарню на плановий огляд.

Нагадаємо, що у Львові медики допомогли 76-річній жінці, яка через сильні болі в попереку місяць пересувалася зігнута навпіл, останні дні навіть не могла ступити й чотирьох метрів.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі