НТА > НОВИНИ > Надзвичайні події > НАБУ проводить обшуки в міністра економіки, який учора подав у відставку

НАБУ проводить обшуки в міністра економіки, який учора подав у відставку

259

Національне антикорупційне бюро та Служба безпеки України проводять обшуки в першого віце-прем’єр-міністра України, міністра економіки України Олексія Любченка, який учора подав у відставку.

Про це журналісти «Слідства.Інфо» повідомили на своїй Facebook-сторінці. Обшуки можуть бути пов’язані зі «скрутками» й ухиленням від сплати податків.

Також, за інформацією медійників, обшуки проходять у виконувача обов’язків голови Державної податкової служби Євгена Олейнікова та центральному апараті ДПС.

У НАБУ повідомили, що інформація з’ясовується. У СБУ «до закінчення дій» відмовились коментувати, але не заперечили проведення операції.

Як повідомила «Українська правда», на посилання одного з представників партії «Слуга народу», Любченко, перебуваючи на посаді голови Державної податкової служби (квітень 2020-го – травень 2021-го), покривав проведення так званих «скруток», коли одним компаніям повертали сплачене іншими компаніями ПДВ без належних для цього підстав.

Через це держбюджет щомісяця втрачав від 2,6 мільярда гривень до 3,5 мільярда гривень. Ці слова частково підтверджує звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань розслідування оприлюднених фактів можливих корупційних дій посадових осіб.

Виявлені комісією порушення, зокрема, стосуються і періоду, коли головним податківцем був саме Любченко. При цьому призначення Любченка до уряду сталось через місяць після оприлюднення результатів Тимчасової слідчої комісії.

Є інформація, що колишній очільник ДПС і після цього продовжував покривати «скрутки», але вже не своїми руками. Виконувачем обов’язків голови ДПС із травня став Євген Олейніков. Джерела вказують на «теплі стосунки» цих посадовців.

Нагадаємо, що у вівторок, 2-го листопада, перший віцепрем’єр-міністр України, міністр економіки Олексій Любченко написав заяву про звільнення. Її він подав в Апарат Верховної Ради України з проханням прийняти її.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
1

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі