НТА > НОВИНИ > Економіка > Нацбанк пояснив, чому ціни в Україні зросли до трирічного максимуму

Нацбанк пояснив, чому ціни в Україні зросли до трирічного максимуму

288

У липні 2021-го року споживча інфляція в річному вимірі прискорилася до 10,2%. Упродовж третього кварталу вона залишатиметься вищою 10%, але сповільниться наприкінці року.

Так прокоментували нинішню економічну ситуацію в Національному банку України (НБУ). Споживча інфляція відповідала траєкторії прогнозу, але за окремими компонентами динаміка дещо відрізнялася. Зокрема, раніше, ніж очікувалося, розпочалася корекція внутрішніх цін на олію, тоді як низка продуктів харчування дорожчала швидше.

За даними НБУ, під впливом стійкого споживчого попиту та підвищення виробничих витрат, зокрема, на сировину, енергію та оплату праці, зростання цін на оброблені продовольчі товари надалі прискорювалося (до 12,3%).

Підвищення вартості послуг прискорилося (до 8,2%). На це також вплинули стійкий споживчий попит і зростання виробничих витрат. Швидше дорожчали послуги закладів громадського харчування, культури, лікарень, страхування особистого транспорту та таксі, а також оренди та ремонту житла. Натомість подорожчання туристичних послуг сповільнилося завдяки збільшенню пропозиції закордонного відпочинку.

Крім того, унаслідок різкого спаду захворюваності та сприятливої ситуації на валютному ринку сповільнилося зростання цін на непродовольчі товари (до 1,2%). Зростання цін на сирі продукти харчування прискорилося (до 8,2%).

Надалі підвищувалися адміністративно регульовані ціни (до 18,5%). З одного боку, прискорилося подорожчання алкогольних напоїв, передусім за рахунок пива й ігристих вин. Продовжила підвищуватися вартість транспортних послуг унаслідок зростання витрат на паливо й оплату праці, зазначили в НБУ.

Темпи зростання вартості палива продовжили поступово сповільнюватися (до 33,8%). Це насамперед пояснюється ефектом бази порівняння. Певний вплив також мало державне регулювання цін, зокрема, обмеження торговельної надбавки на бензин А-95 та дизельне пальне.

«Упродовж третього кварталу інфляція залишатиметься вищою 10%, але сповільниться наприкінці року. За підсумком 2021-го року інфляція складе 9,6% і повернеться до цілі Національного банку 5% у другому півріччі 2022-го року», – йдеться в коментарі.

Нагадаємо, що в першому півріччі 2021-го року в Україні значно зросли ціни на продукти харчування. Найбільше подорожчали соняшникова олія та цукор – за останній рік на 80% та 70% відповідно. Решта ключових товарів, які споживають українці (м’ясо, риба та молочні вироби) подорожчали на 5-20%. Такі дані наприкінці липня оприлюднила Державна служба статистики.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі