НТА > НОВИНИ > Економіка > Нацбанк України вводить в обіг монету «Рік Тигра»

Нацбанк України вводить в обіг монету «Рік Тигра»

Замовити «новорічну» монету з нейзильберу в капсулах та в сувенірних упакуваннях можна онлайн з 25-го листопада по 8-ме грудня

169

Національний банк України з 9-го грудня запускає в обіг «новорічну» монету «Рік Тигра». Вона присвячена одній із тварин дванадцятирічного східного календаря.

Про це повідомив сайт НБУ.

«Монету номіналом 5 гривень виготовлено з нейзильберу, категорія якості карбування – «спеціальний анциркулейтед», маса – 16,5 г, діаметр – 35 мм, тираж – 50 тисяч штук (у тому числі 20 тисяч у сувенірному упакуванні). Гурт монети – рифлений», – пояснив регулятор.

На аверсі монети розміщено: угорі – малий Державний Герб України, праворуч від якого напис півколом «Україна»; на дзеркальному тлі по колу зображені 12 символів східного календаря, у центрі кола – стилізований годинник зі стрілкою, що вказує на тигра – символ року, під стрілкою – 2022.

Унизу ліворуч напис півколом «5 гривень»; на матовому тлі зображені стилізовані під українську витинанку символи кожної пори року: сніжинка (угорі), квітка (праворуч), ягода (внизу), листок (ліворуч); логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (ліворуч від символу кролика).

На реверсі монети зображено стилізований символ східного календаря 2022-го року – тигра, якого оточують по колу стилізовані символи, притаманні кожній порі року: сніжинки (угорі праворуч), квітки (внизу праворуч), плоди (внизу ліворуч), гілки (угорі ліворуч).

«Про дату початку продажу монет за онлайн-замовленнями у Київському регіоні повідомимо додатково», – розповіли в НБУ.

Там також додали, що нові монети можна буде придбати в «Ощадбанку».

Нагадаємо, що наприкінці вересня Національний банк України ввів у обіг пам’ятні монети «80-ті роковини трагедії в Бабиному Яру» номіналами 10 та 5 гривень.

Станом на 1-ше липня в готівковому обігу України перебувало 717,9 мільйона штук банкнот номіналом 200 гривень. Це 24,4% від обсягу готівки. Другою за поширеністю стала банкнота номіналом 500 гривень (638,7 млн штук або 21,7,7%). Найпоширенішою ж стала монета номіналом 10 копійок (3,989 млрд штук або 29% від монет в обігу).

Минулого тижня стало відомо, що на аукціон виставили купюру номіналом у 5 гривень 1992-го року випуску RRR. Власник просить за неї 20 тисяч гривень.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі