НТА > НОВИНИ > Суспільство > Націоцентриська ідея необхідна країні. Особливо, коли війна, – Фаріон

Націоцентриська ідея необхідна країні. Особливо, коли війна, – Фаріон

Фаріон назвала «найбільш образливий момент» святкування 30-річчя Незалежності у Києві

192

Найбільш образливим елементом виставкової інсталяції під час святкування Дня Незалежності у Києві був образ Тараса Шевченка, якого подали, як людину, яку викупили із кріпацтва, а не як поета, який перший формалізував націоцентричні ідеї, які так необхідні країні.

Про це в ефірі проєкту «Говорить великий Львів» на телеканалі NTA заявила мовознавиця, народний депутатка України VII скликання Ірина Фаріон.

 

Гостя ток-шоу проаналізувала перформенс, який відбувся у Києві з нагоди святкування 30-річчя Незалежності України:

«Найбільш образливим елементом цієї виставкової інсталяції був образ Тараса Шевченка, якого подали, як просто людину, яку викупили із кріпацтва. Тобто, не як поета, який перший формалізував націоцентричні ідеї, який перший сформулював гасло «В своїй хаті своя правда і сила, і воля». Це є націоналістичне гасло. А про «Заповіт» від Тараса Шевченка я взагалі мовчу. Вони бояться цитувати найосновніший посил Шевченка!», – наголосила Фаріон.

Окрім цього, додала вона, що організатори не згадали багатьох важливих для України історичних постатей. Зокрема, Івана Мазепу, Івана Виговського та Петра Сагайдачного.

«Тобто найосновніших посилів, на яких будується наша держава, немає. І не може бути, бо ці люди не сповідують наших цінностей», – сказала Ірина Фаріон.

Нагадаємо, у вівторок, 24 серпня з нагоди відзначення 30-річчя Незалежності України у Києві відбувся святковий парад. Детальніше про парад до Дня Незалежності читайте у матеріалі: «Український парад до Дня Незалежності. Найцікавіше і грандіозне, що побачать українці».

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі