НТА > НОВИНИ > Економіка > Національний банк збільшив облікову ставку через інфляцію

Національний банк збільшив облікову ставку через інфляцію

187

Національний банк України вирішив підвищити облікову ставку з 7,5% до 8,0% річних з 23-го липня 2021-го року. Таким чином продовжився цикл підвищення ставок, перерваний минулого місяця.

Про це повідомив голова Національного банку України Кирило Шевченко. «В умовах суттєвішого посилення фундаментального інфляційного тиску це є необхідним для повернення інфляції до цілі 5% 2022-го року й утримання під контролем інфляційних очікувань», – сказав він.

Національний банк України підвищував з 5-го березня 2021-го року дисконтна ставка з 6,0% до 6,5% річних. Ставку підвищили вперше з квітня 2019-го року. Потім НБУ підвищив облікову ставку з 16-го квітня до 7,5% річних. Однак потім НБУ вирішив зберегти облікову ставку на рівні 7,5% з 18-го червня.

Облікова ставка – це вартість кредитів НБУ комерційним банкам, які можуть отримати від Центробанку довгострокове або короткострокове рефінансування. Опосередковано ставка повинна визначати ціну кредитів на ринку.

Основним інструментом, за допомогою якого НБУ впливає на рівень інфляції, є облікова ставка. За даними НБУ, в Україні зміна облікової ставки НБУ найбільше впливає на рівень інфляції через 9-18 місяців.

Якщо прогнозована інфляція знаходиться вище цільового рівня, то для її зниження облікова  ставка підвищується для приведення інфляції до мети 5%. І навпаки: при нижчому прогнозованому показнику інфляції порівняно з цільовим рівнем ключова ставка знижується.

Інфляція споживчих цін в Україні в річному вимірі в травні 2021-го року прискорилися до 9,5%, що майже вдвічі вище, ніж цільовий рівень НБУ (5%).

Нагадаємо, що в першому півріччі 2021-го року в Україні значно зросли ціни на продукти харчування. Найбільше подорожчали соняшникова олія та цукор – за останній рік на 80% та 70% відповідно. Решта ключових товарів, які споживають українці (м’ясо, риба та молочні вироби) подорожчали на 5-20%. Такі дані оприлюднила Державна служба статистики.

Економічний експерт Віктор Гальчинський у коментарі NTA вчора зазначав, що облікову ставку Національного банку можуть підвищити вже найближчим часом.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі