НТА > НОВИНИ > Суспільство > Нацрада оштрафувала телеканал «1 + 1» за російську мову

Нацрада оштрафувала телеканал «1 + 1» за російську мову

333

Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення наклала штраф на «Студію 1 + 1» у майже 71,5 тисячі гривень за трансляцію серіалу «Кухня» російською мовою навесні минулого року.

«15-го липня Національна рада розглянула результати позапланової безвиїзної перевірки ТОВ «ТРК «Студія 1 + 1». За порушення вимог українського законодавства під час трансляції телесеріалу «Кухня» недержавною мовою до ліцензіата застосовано штрафну санкцію на суму 71 488,95 грн.», – йдеться в заяві на сайті Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.

Позапланову безвиїзну перевірку мовнику призначили на звернення громадянина Максима Ковбика, який скаржився на неправомірну трансляцію в ефірі телеканалу «1 + 1» із 13-го квітня до 30-го травня 2020-го року серіалу «Кухня» недержавною мовою.

Моніторинг Національної ради відбувся з 27-го квітня до 5-го травня. Проаналізувавши надані ліцензіатом документи і пояснення, визначили, що це є порушенням вимог абзацу другого частини п’ятої статті 10 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Штраф для мовника – це 5% суми ліцензійного збору, що для телеканалу «1 + 1» складає 71 488,95 грн.

Упродовж 30-ти днів із дня повідомлення Національною радою про ухвалене рішення компанія має сплатити штраф до державного бюджету.

Нагадаємо, що вчора Конституційний суд України визнав конституційним «мовний закон». Це сталося через два роки після того, як КСУ отримав подання групи народних депутатів.

Раніше мовний омбудсмен Тарас Кремінь назвав «черговою спробою мовної контрреволюції» спробу окремих народних депутатів внести до минулорічного законопроєкту про незалежність Нацради України з телебачення і радіомовлення неконституційні поправки та скасувати обов’язковість фільмів українською мовою. Як відомо, ця спроба провалилася.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
1
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі