НТА > НОВИНИ > Суспільство > Запалили заупокійну свічку. Причина вибуху і стан потерпілих у Косівській лікарні

Запалили заупокійну свічку. Причина вибуху і стан потерпілих у Косівській лікарні

Двоє людей, які постраждали під час вибуху та пожежі у Косівській лікарні, перебувають у критичному та важкому стані

281

Причиною пожежі у Косівській центральній районній лікарні Івано-Франківської області стало нехтування правилами пожежної безпеки.

Про це повідомив пресцентр Державної служби з надзвичайних ситуацій.

«28-го грудня у Косівській лікарні саме дії людини – її необізнаність щодо елементарних законів фізики та нехтування правилами безпеки призвели до непоправних втрат… В реанімації працювали одночасно 5 кисневих концентраторів, що створило умови для перенасиченості повітря киснем. Після трагічної загибелі одного з пацієнтів лікарні від covid-19, один із співробітників закладу, за традицією, поставив заупокійну свічку», – сказано в повідомленні.

Пожежники пояснили, що від контакту відкритого вогню з перенасиченим киснем повітрям в реанімаційній палаті миттєво зайнялося медичне обладнання, тканина й інші предмети. У таких умовах швидкого поширення пожежі було не уникнути».

У ДСНС закликали керівників медичних установ суворо заборонити використання відкритого вогню в реанімаційних відділеннях та поблизу кисневого обладнання.

Тим часом двоє людей, які постраждали під час вибуху та пожежі у Косівській центральній районній лікарні, перебувають у критичному та важкому стані. В однієї пацієнтки 90% опіків тіла, ще в однієї – 60%. Про це «Укрінформу» розповів заступник головного лікаря з хірургічної допомоги Івано-Франківської обласної клінічної лікарні Андрій Яворський.

«Уночі до нас госпіталізували трьох людей, з них двоє – у реанімаційному відділенні. Пацієнтка 1975-го року народження критично важка, у неї 90% опіків тіла, у пацієнтки 1963-го року народження – близько 60% опіків тіла, вона важка, але стан є стабільнішим. Наразі розглядається питання про її транспортування в опіковий центр Києва», – зазначив Яворський.

За його словами, третім постраждалим на пожежі у Косівській ЦРЛ є лікар. Наразі він перебуває в опіковому відділенні. У нього 20% опіків тіла, його стан медики оцінюють як стабільний.

Нагадаємо, що 28-го грудня о 21:22 у Косові на Прикарпатті у чотириповерховій будівлі міської лікарні на першому поверсі в палаті реанімаційного відділення виникла пожежа. На місці пожежі, під час гасіння вогню, рятувальники виявили тіла двох пацієнтів. Вдалося врятувати трьох хворих  із сусідньої палати.

Згодом з’явилася офіційна інформація, що жертвами вибуху стали чотири людини.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
1
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі