НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > Найбільш заразний варіант «Дельти» виявили в 5 областях України

Найбільш заразний варіант «Дельти» виявили в 5 областях України

Уперше небезпечний штам з’явився у Дніпрі, а найбільш поширеним став на Волині

307

Інститут молекулярної біології і генетики підтвердив поширення найбільш заразного варіанту штаму «Дельта» – «Дельта AY.4» – в Україні. Наразі його виявили у п’яти регіонах.

Як повідомляють в Інституті, вперше в Україні «Дельта AY.4.2» з’явилася у місті Дніпро. У світі ж її виявили влітку 2021 року у Великій Британії. І саме британські вчені назвали цей штам найбільш контагіозним серед усіх варіантів вiрусу SARS-CoV-2.

За даними свіжого дослідження Інститут молекулярної біології і генетики, зараз в Україні  переважає «материнський», так званий індійський, варіант штаму «Дельта». Його виявили у 60% зразків, які в жовтні надійшли для аналізу із 8 областей.

У решті досліджуваних зразків виявили ще 9 різних варіантів «Дельти» – серед них і «Дельта AY.4», який має підвищений рівень швидкості інфікування.

Зокрема, «Дельту AY.4» знайшли у 8 зразках. Найбільше уражена ним, судячи з вибірки, Волинь: штам виявили у третині досліджуваних зразків з цієї області. Також його виявили у 2 зразках із Львівщини, по 1 зразку – з Одеси, Дніпра та Херсонської області.

Штами і мутації коронавірусу

Учені Інституту ще раз наголошують, що і сам індійський «материнський» штам, і його мутовані варіанти мають дуже високий рівень контагіозності у порівнянні з уханським штамом SARS-CoV-2, що прийшов у світ у грудні 2019-ого з Китаю, та британською «Альфа», що спричинила попередню хвилю захворювання в Україні і світі.

Про це свідчать і дані міжнародної наукової бази даних GISAID. Згідно з ними сьогодні різноманітні варіанти штаму «Дельта» виявили у понад 97% зразків, секвенованих у світі. За словами науковців, це безпрецедентний випадок, адже досі жоден штам ковіду не мав такого тотального домінування на планеті.

До слова, працівники ІМБГ – єдині в Україні вивчають мутації коронавірусу за допомогою методу секвенування нового покоління. У лютому 2021 року вчені вперше в країні детектували спалах штаму “Альфа” (на Івано-Франківщині), а в червні – появу в країні нового штаму “Дельта” (у Києві та на Закарпатті).

Нагадаємо, що британські вчені зафіксували 10 випадків ураження людей новим штамом коронавірусу, який має 32 мутації і може бути стійкішим до вакцини, аніж у всі інші варіації ковіду.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі