НТА > НОВИНИ > Спорт > Найтитулованіший спортсмен Паралімпіади Крипак отримав звання Героя України

Найтитулованіший спортсмен Паралімпіади Крипак отримав звання Героя України

233

Президент Володимир Зеленський присвоїв десятиразовому чемпіону Паралімпйських ігор у Токіо Максиму Крипаку звання Героя України.

На Паралімпіаді в столиці Японії у серпні-вересні Крипак здобув 5 золотих нагород: в комплексному плаванні на 200 м, на 100 і 400 м вільним стилем, а також на стометрівках на спині і батерфляєм. Окрім того, він завоював срібло на 50 м вільним стилем і бронзу в естафеті.

Всього на рахунку параатлета 15 медалей різних паралімпіад (10 з них – золоті).

Під час зустрічі президента та першої леді Олени Зеленської зі спортсменами національної збірної Паралімпійських ігору Токіо, що відбулася в Києві, Володимир Зеленський пригадав: «В одному інтерв’ю Максим сказав, що його приклад для наслідування – це приклад великого спортсмена Майкла Фелпса. Ти сказав, що хочеш стати кращим за нього. Хай не образиться на нас Фелпс, але ти точно кращий. Він – герой іншої держави. Ти – наш герой і тепер – Герой України».

«На іграх у Токіо засяяла зірка Максима Крипака, – додав український президент. – Наш український плавець здобув 7 нагород. Це великий результат. Він поліпшив рекорд, який тримався 11 років, його визнали найкращим спортсменом XVІ Паралімпійських ігор».

Нагадаємо, що український плавець Максим Крипак став найтитулованішим спортсменом Паралімпійських ігор у Токіо. він очолив залік мультимедалістів із сімома нагородами.

На Паралімпійських іграх у Токіо збірна України здобула 98 медалей – 24 золоті, 47 срібних і 27 бронзових. Українці виступали в 15-ти видах спорту, в 10-ти з них змогли здобути нагороди. Наймедальнішим для України стало плавання – 43 нагороди (14 + 18 + 11), на другому місці легка атлетика – 24 (6 + 15 + 3).

За загальною кількістю нагород Україна замкнула топ-5 і показала свій 2-ий найкращий результат за час виступів на Паралімпіадах. А у медальному заліку Україна закінчила виступ на шостому місці – попереду Китай, Велика Британія, США, ПКР та Нідерланди.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі