НТА > НОВИНИ > Місця > Напитися раз на тиждень. На окупованій Луганщині – дефіцит питної води

Напитися раз на тиждень. На окупованій Луганщині – дефіцит питної води

224

На тимчасово окупованій території Луганської області у сам розпал літньої спеки виник гострий дефіцит питної води. Ворог подає її населенню по графіку – лише кілька разів на тиждень, а подекуди – лише раз на сім днів.

Про це повідомляє Міністерство реінтеграції окупованих територій.

«На території м. Алчевськ, де спостерігається один із найбільш забруднених показників питної води, заявлене водопостачання через день, однак, за наявною інформацією, воно відсутнє по декілька діб поспіль», – повідомили у відомстві.

В окупованому Хрустальному питну воду подають 1-2 рази на тиждень або через день, залежно від району міста. Ще гірша ситуація у таких населених пунктах, як Голубівське, Донецьке, Кіровськ, де воду постачають раз на тиждень. В окупованій Кадіївці питну воду подають частково раз на 2-3 дні.

Ситуацію на окупованих територіях можна прирівняти до геноциду. «Окупаційні режими РФ продовжують зухвало порушувати всі норми міжнародного та міжнародного гуманітарного права, нехтують забезпеченням базових потреб людей та, по суті, здійснюють геноцид», – заявили в міністерстві.

У відомстві зазначають, що аномальна спека може катастрофічно погіршити якість води в ОРЛО. А зараз температура повітря на сході України, за даними синоптиків, удень сягає + 35-37 градусів. Окрім того, через тривале і  неконтрольоване скидання окупаційними адміністраціями неочищених стоків шахт у водосховища, норми гранично допустимої концентрації у воді нафтопродуктів у Волинцівському питному водосховищі на Донеччині, перевищено у 6 разів, нітратів – у 5,7 раза, сульфатів – у 3,5 раза, а цинку – майже у 4 рази.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі