НТА > НОВИНИ > Суспільство > Нардепи підвищили собі зарплати під час війни. На «мінімалку» грошей не вистачає

Нардепи підвищили собі зарплати під час війни. На «мінімалку» грошей не вистачає

Оклад народного депутата складав 24 810 гривень – після ухвалення нової постанови він зможе сягати з надбавкою до 49 620 гривень

687

Народні депутати України підвищили собі зарплати під час війни. Верховна Рада проголосувала за збільшення виплат народним обранцям за рахунок надбавки за інтенсивність. Максимальний розмір цієї надбавки може сягати 100 відсотків посадового окладу. Таким чином заробіток депутатів може подвоїтися.

Верховна Рада України минулого тижня ухвалила постанову про фінансове забезпечення діяльності народних депутатів. Відтепер вони зможуть отримувати надбавки з Держбюджету

Як зазначила «Судово-юридична газета», надбавки виплачуватимуть у тому числі і за рахунок надходжень до бюджету від міжнародної допомоги.

Збільшили видатки з Держбюджету

Ще 9-го липня український парламент ухвалив зміни до Держбюджету на 2022-ий рік (законопроєкт 7523). Таким чином збільшили загальні видатки з державного бюджету на 80,9 мільярда гривень на різні соціальні потреби.

Витрати збільшили за рахунок надходжень від іншої допомоги, яку надає Євросоюз, а також внутрішніх і зовнішніх позик. При цьому передбачають збільшення граничного обсягу дефіциту державного бюджету та граничного обсягу державного боргу.

Однак тепер ці кошти планують направити не лише на соціалку.

«За» – 308 народних обранців

Згодом, 18-го липня, у Верховній Раді зареєстрували проєкт постанови 7561 про внесення змін до постанови «Про фінансове забезпечення діяльності народних депутатів України». Його авторами стали спікер Руслан Стефанчук, перший віцеспікер Олександр Корнієнко, віцеспікер Олена Кондратюк, очільник фракції «Слуга народу» Давид Арахамія, а також депутати різних фракцій: Ірина Геращенко, Сергій Соболєв, Юлія Клименко тощо.

У проєкті передбачили надбавки народним депутатам, у тому числі з коштів, які надійшли як міжнародна допомога.

Наступного ж дня Верховна Рада ухвалила цю постанову. «За» проголосували 308 нардепів. Тепер кошти можуть спрямовувати на виплату надбавок народному депутату в розмірі, який раніше встановили для членів уряду.

Пункт 2 цього документу встановлює, що «у межах видатків на оплату праці, затверджених законом про Державний бюджет України на відповідний рік, за рішеннями комітетів, до предмета відання яких належать питання регламенту та бюджету, народному депутату України здійснюють надбавки до посадового окладу в розмірі, встановленому для членів Кабінету Міністрів України».

Із 25 тисяч – до майже 50 тисяч гривень

Постанови також пропонує встановити розмір посадового окладу для народних депутатів України, які тимчасово не входять до складу комітетів Верховної Ради. Таким чином ті депутати теж отримуватимуть 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

У підсумку, якщо наразі оклад звичайного депутата за постановою від 7-го грудня 2017-го року складав 24 810 гривень, то після ухвалення постанови він зможе сягати з надбавкою до 49 620 гривень.

До речі, нещодавно українським чиновникам збільшили оклади. Пояснили це зростанням прожиткового мінімуму з 1 липня.

Без підвищення мінімальних зарплат

Тим часом на ринку праці України в червні 2022-го року триває зниження зарплат і зарплатних пропозицій. В Україні падіння середньої зарплати вже сягнуло 10% порівняно з довоєнним періодом, але в багатьох сферах роботодавці врізали зарплати на 20-60%.

При цьому новопризначена міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович у прямому ефірі спільного національного телемарафону «Єдині новини» розповіла, що Україна навряд чи зможе підвищити мінімальні зарплати в умовах війни.

«Я не впевнена, що наш бюджет за нинішніх обставин зможе потягнути зміну стандартів – таких, як мінімальна зарплата та прожитковий мінімум. Тому що це не тільки є збільшення стандарту, а й збільшення фіскального навантаження на роботодавців», – заявила вона.

Як відомо, наступне підвищення мінімальної заробітної плати заплановане на 1-ше жовтня 2022-го року. Тоді планують збільшити її з 6 500 гривень до 6 700 гривень.

Дефіцит у 50 мільярдів доларів

Щоправда, як стверджують експерти-економісти, великі проблеми можуть виникати й надалі. Зокрема, радник президента з економічних питань Олег Устенко зазначив, що дефіцит бюджету до кінця року очікують на рівні 50-ти мільярдів доларів.

«Держбюджет у нас має у місячному вимірі дефіцит близько 5-ти мільярдів доларів. А ми планували, що це 7 мільярдів на весь рік, а отримали – на місяць. До кінця року матимемо глобальний дефіцит бюджету близько 50-ти мільярдів доларів. Це буде близько 30-35% нашого валового внутрішнього продукту. Це проблема війни», – пояснив він.

Нагадаємо, що наприкінці минулого тижня міжнародна рейтингова агенція Fitch знизила довгостроковий рейтинг дефолту емітента України з CCC до C (переддефолтний).

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
1
Сумно
1
Злість
6
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі