НТА > НОВИНИ > Нардепи вирішують, як повернути українських заробітчан додому

Нардепи вирішують, як повернути українських заробітчан додому

Триває робота над законопроєктом, який передбачає надання державної допомоги на відкриття власної справи вдома

243

Новий законпроєкт пропонує стимулювати громадян України, які працюють за кордоном, повернутися на батьківщину. Передбачається надання державної допомоги на започаткування підприємницької діяльності.

Комітет із питань соціальної політики рекомендує Верховній Раді ухвалити відповідний законопроект №4669 за основу. Про це повідомляє інформаційне управління Апарату Верховної Ради.

Закон мав би визначати граничний розмір допомоги для економічної реінтеграції для трудових мігрантів у розмірі 150 тисяч гривень. Це у 2,5 раза вище за максимальний розмір одноразової виплати з безробіття для організації безробітним підприємницької діяльності, що надають за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Загальний розмір потреби у додаткових коштах на рік складе 108 млн гривень: 50 млн грн з державного бюджету на поворотній основі (для українців, які мають страхових стаж менш як 10 років); 58 млн грн з бюджету Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття на безповоротній основі (для громадян України, які мають страхових стаж понад 10 років).

«Члени комітету вирішили рекомендувати Верховній раді включити законопроект №4669 до порядку денного сесії та прийняти за основу за результатами розгляду у першому читанні, альтернативний законопроект № 4669-1 рекомендовано включити до порядку денного та відхилити», – йдеться в заяві.

Раніше стало відомо, що Верховна Рада хоче запровадити страхування на повернення українських туристів з-за кордону.

Нагадаємо, що Польща розробила план спрощеної процедури працевлаштування іноземців, зокрема, українців.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі