НТА > НОВИНИ > Новини світу > Народження сіамських близнюків та успішні роз’єднання. Яка ситуація у світі та Україні

Народження сіамських близнюків та успішні роз’єднання. Яка ситуація у світі та Україні

623

Останнім часом медикам у Ізралії та в Туреччині вдалося провести успішні операції по роз’єднанні сіамських близнюків. Одні дівчатка були з’єднані в зоні потилиці, а інші – в зоні поперека.

Дівчата пережили довгу підготовку та 27 годин операції, і тепер уже сидять в окремих кріслах, повзають, танцюють, співають та говорять.

Скільки сіамських близнюків народжується у світі, чим небезпечні такі пологи та яка ситуація в Україні – у матеріалі NTA.

У Туреччині успішно роз’єднали сіамських близнючок

Турецькі медики успішно прооперували сіамських близнючок із Камеруну, які були з’єднаними в зоні поперека.

Про це йдеться у сюжеті ТСН.

Медики розповідають, що підготовка до операції сіамських близнючок Елізабет та Мері тривала сім місяців.

Складне хірургічне втручання турецькі лікарі планували за допомогою 3D-моделей.

«Операція тривала 27 годин. Все минуло успішно», – зазначають медики.

Батьки Елізабет і Мері розповідають, що їхні донечки відчували шалений дискомфорт. І вони дуже раді, що знайшли лікарів у Туреччині, які допомогли малечі.

Мама донечок розповідає, що після народження Елізабет і Мері лікарі не одразу їй повідомили, що близнюки з’єднані.

Та тепер, за її словами, дівчата зможуть поїхати додому в окремих кріслах.

Батько дівчаток вже розмірковує про майбутнє доньок. Хоче, аби вони допомагали дітям у рідному Камеруні.

Самі ж Елізабет та Мері зробили те, що не могли увесь цей час. Щойно одужали, Мері почала співати і повзати, а Елізабет – танцювати і говорити.

В Ізралії успішно розділили найменших у світі сіамських близнюків

В Ізраїлі лікарі вперше успішно розділили сіамських близнюків, які народилися зі зрощеними потилицями. Подібні операції в усьому світі робили лише 20 разів, пише NBC.

12-місячні дівчата були одними з найменших близнюків, яких коли-небудь розділяли. Лікарі прагнули зробити операцію до 1 року – важливого року розвитку.

“Щоразу, коли у вас є двоє немовлят, зрощених разом з мозком і судинами, що забезпечують мозок кров’ю, це стає ще більш складним і неможливим для нас, нейрохірургів, очікувати і знати, як з цим боротися”, – сказав директор дитячої нейрохірургії Медичного центру Soroka, доктор Міккі Гедеон, який керував операцією.

Після проведеної 12-годинної операції і кількох днів, необхідних для догляду 5 вересня дві сестрички вперше змогли поглянути одна на одну і були поміщені в одне ліжечко. Дівчата зараз насторожені і плачуть, у них забинтовані голови, але тепер їх, з великою ймовірністю, очікують абсолютно нормальні життя, зазначає Times of Israel.

“Коли медсестри поклали новонароджених поруч, вони дивилися одна на одну, видавали звуки і ніжно торкалися одна одну – це було прекрасно. Можна було спостерігати спілкування між ними, і воно було таким особливим”, – розповів директор відділення дитячої інтенсивної терапії Медичного центру Soroka, доктор Ісаак Лазар.

Оскільки немовлята були з’єднані на потилиці в зоні, де не було шкіри та черепа, лікарі спершу відростили шкіру, яку пересадили близнючкам після розділення. Після операції дівчаток перевели у відділення інтенсивної терапії, де їм проводили штучну вентиляцію легень. Наступного дня вони змогли самостійно дихати, а 5 вересня вперше зустрілися одна з одною.

Сіамські близнюки – дуже рідкісне явище, яке зустрічається один раз в кожних 200 тисяч випадків народження живих дітей.

Скільки близнюків народжується у світі

Зазначимо, що згідно з опублікованим у журналі Human Reproduction глобальним оглядом, щорічно у всьому світі народжується близько 1,6 мільйона близнюків, причому кожна 42-га дитина народжується близнюком.

Де найбільше

Через затримку дітонародження і застосування таких медичних методів, як ЕКО, з 1980-х років частота подвійних пологів зросла на третину. Пік був досягнутий через значне збільшення числа близнюків у всіх регіонах за 30 років. В Азії кількість близнюків зросла на 32%, у Північній Америці — на 71%.

Дослідники зібрали інформацію зі 165 країн за 2010-2015 роки та порівняли їх з показниками за 1980-1985 роки. Число близнюків на тисячу пологів зараз особливо велике в Європі й Північній Америці, а в усьому світі у середньому народжується 12 пар близнюків на тисячу пологів.

Крістіан Монден — вчений з Оксфордського університету, який брав участь в дослідженні, говорить, що мова цілком може йти про “близнюковий бум”, особливо в Європі і Північній Америці, де сьогодні активно вдосконалюють методи лікування безпліддя.

В Африці близнюки й раніше народжувалися часто, тож у цьому регіоні статистика за останні 30 років не надто змінилася. Науковці зазначають, що це може бути пов’язано з й без того великою кількістю населення. Нині на Африку й Азію припадає близько 80% всіх близнюків у світі. “Кількість двійників в Африці настільки велике через велику кількість близнюків, народжених від двох окремих яєць. Швидше за все, це пов’язано з генетичними відмінностями між африканським населенням та іншими популяціями”, — повідомив автор дослідження з Оксфордського університету професор Крістіан Монд.

Тим часом кількість близнюків в Європі, Північній Америці та країнах Океанії надолужує згаяне, й основною причиною цього стало використання допоміжної репродуктивної медицини з 1970-х років, наприклад ЕКО, ІКСІ, штучне запліднення і стимуляція яєчників. Всі ці методи збільшують ймовірність багатоплідних пологів.

Чим це небезпечно

В огляді йдеться, що жінки, які вирішили створювати сім’ї у пізнішому віці, частіше користуються штучними засобами запліднення через низьку фертильність, і, відповідно, частіше народжують близнюків. Професор Монд зазначає, що одноплідна вагітність є куди безпечнішою.

“Це важливо, оскільки пологи близнюків пов’язані з вищим рівнем смертності немовлят і дітей, а також з великою кількістю ускладнень для матерів і дітей під час вагітності, а також під час і після пологів”, — повідомляє він.

У близнюків більше ускладнень при народженні, вони частіше народжуються недоношеними, мають меншу вагу при народженні й вищий відсоток мертвонароджень. Огляд показав, що доля близнят у країнах з низьким і середнім рівнем доходу викликає більше занепокоєння. Зокрема, в Африці на південь від Сахари багато близнюків втрачають своїх братів і сестер у перший рік життя — понад 200 тисяч дітей щорічно. Дослідники вважають, що Індія і Китай будуть відігравати важливу роль в майбутніх показниках кількості близнюків.

Яка статистика в Україні

В Україні протягом останніх 20-ти років зафіксували щонайменше три випадки народження сіамських близнюків.

Як повідомляє molbuk.ua, перший випадок народження сіамських близнюків стався у 2002 році. Тоді в Кропивницькому (Кіровограді) народилися дві дівчинки зі зрослими грудними клітками. Вони померли через два тижні.

Другий такий випадок був зафіксований у Краматорську. Зрощені грудними клітками дівчатка з’явилися на світ шляхом кесаревого розтину в 41-річної краматорчанки, жительки села Комишуваха.

Сіамських близнюків перевезли в Донецьку обласну дитячу клінічну лікарню у відділення інтенсивної терапії новонароджених, де діти були оглянуті консиліумом фахівців. У кожного немовляти було окремо по дві руки і по дві ноги, голови, окремі кишечники, нирки, але – спільна печінка на двох.

Коли стан дітей почав різко погіршуватися, їх перевели в дитячу кардіохірургію Інституту невідкладної і відновної хірургії ім. Гусака.

“Планувалася кардіохірургічна операція. У дівчаток численні вади сердець. Але, на жаль, вранці діти померли. Враховуючи поєднані патології, які у них були, це закономірний результат. Але їх дуже шкода”, – розповіла завідуюча відділенням неонатології Донецької обласної дитячої клінічної лікарні Тетяна Іващенко.

А третій випадок народження сіамських близнюків зафіксували у ніч на 28 вересня 2019 року в Чернівцях. Так, у пологовий будинок №2, що на вулиці Рівненській, потрапила породілля – жителька Буковина.

“Сіамські близнюки були діагностовані внутрішньоутробно. Разом з тим, жінка за власними переконаннями свого часу відмовилась від переривання вагітності”, – повідомив головний лікар пологового будинку Альберт Куріцин, додавши, що у жінки ці пологи були першими.

На жаль, вони померли через тиждень після народження.

Зазначимо, що народжуваність в Україні продовжує падати. Це може призвести до нового антирекорду за останні 30 років. Понад те, за прогнозами демографів, очікувати покращення ситуації не варто.

Про це свідчать офіційні дані статистики«132 595 дітей народилося в першому півріччі 2021-го року. Це на 5% менше, ніж в першому півріччі 2020-го, коли було 139 134 новонароджених, і на 11,5% менше, ніж в першому півріччі 2019-го, коли їх було 149 549», – йдеться в повідомленні.

Експерти прогнозують, що уже у 2050 році населення країни може становити лише 25 мільйонів осіб.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі