НТА > НОВИНИ > Новини науки > НАСА: Через Місяць може затопити узбережжя США

НАСА: Через Місяць може затопити узбережжя США

145

Дослідники з Національного управління з аеронавтики і досліджень космічного простору (НАСА) і Гавайського університету попереджають, що майбутні зміни орбіти Місяця у поєднанні з підвищенням рівня океану можуть у наступному десятилітті призвести до рекордних повеней на Східному і Західному узбережжі США.

Про це йдеться у дослідженні, проведеному групою НАСА зі зміни рівня моря при Гавайському університеті і опублікованому в науковому журналі Nature Climate Change, передає Голос Америки.

Вчені заявили, що зміни навколоземної орбіти Місяця приведуть до підйому рівня води в океанах уздовж американського узбережжя.

Автори дослідження кажуть, що так зване «коливання» місячної орбіти є частиною 18,6-річного циклу, вперше зафіксованого ще в 1728 році. Протягом першої половини циклу Місяць сприяє більш низьким припливам і більш високим відпливам, у той час як в наступній його половині на Землі виникають вищі припливи і більш глибокі відливи.

Очікується, що це явище досягне свого піку в середині 2030-х років і відбудеться одночасно зі зростанням прибережних повеней через підвищення рівня океану, пов’язаного з наслідками зміни клімату. У звіті, опублікованому в середу Національним управлінням океанічних досліджень і атмосфери США (NOAA), говориться, що в минулому році в Сполучених Штатах було зафіксовано рекордно високі рівні прибережних повеней.

У NOAA повідомляють, що повені під час припливу регулярно відбуваються в багатьох прибережних поселеннях, приводячи до затоплень вулиць, дворів та підприємств. Крім цього, в агентстві відзначають, що з травня 2020 року по квітень 2021 року в прибережних американських поселеннях було зафіксовано в два рази більше паводкових днів, ніж 20 років тому. Вони очікують, що ця тенденція рекордно високих припливів збережеться до квітня 2022 року і буде спостерігатися в найближчі десятиліття.

Океанограф NOAA і автор дослідження НАСА Вільям Світ в інтерв’ю Washington Post заявив, що поєднання коливання орбіти Місяця і підвищення рівня моря стане «свого роду подвійним ударом». Це означає, що на узбережжі очікуються ще більш сильні повені, якщо вчасно не будуть укріплені берегові лінії.

Керівник групи NASA зі зміни рівня моря Бен Хамлінгтон заявив, що владі прибережних населених пунктів і міським планувальникам необхідно готуватися до більш сильних повеней в майбутньому.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі