НТА > НОВИНИ > Місця > NASA виявила першу можливу планету за межами нашої галактики

NASA виявила першу можливу планету за межами нашої галактики

100

Телескоп Національного управління з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA), ймовірно, виявив першу в історії планету за межами нашої галактики Чумацький Шлях.

Про це повідомив сайт NASA. Можливу екзопланету знайшли в спіральній галактиці вир.

Досі всі інші екзопланети зафіксовано лише в Чумацькому Шляху, і більшість із них знайшли на відстані менше, ніж 3 тисяч світлових років від Землі.

Нещодавно виявлена можлива планета в галактиці вир перебуває на відстані близько 28-ми мільйонів світлових років – у тисячі разів далі, ніж ті, що перебувають у Чумацькому Шляху.

Дослідники вважають, що її розмір близький до Сатурна, і вона обертається навколо нейтронної зірки або чорної діри на відстані приблизно вдвічі більшій, ніж відстань від Сатурна до Сонця.

Однак вчені поки що не можуть підтвердити, що це насправді перша планета, виявленою за межами галактики Чумацький Шлях. Однією з проблем є те, що планеті потрібно близько 70-ти років, щоби знову пройти перед зіркою, тобто найближчим часом побачити затемнення від неї не вдасться.

Нагадаємо, що недавно американський космічний апарат Lucy який допоможе розкрити таємниці походження Сонячної системи, стартував із місією з вивчення так званих троянських астероїдів – ці тіла кружляють навколо Сонця тією ж орбітою, що і Юпітер.

Наприкінці серпня президент Володимир Зеленський під час свого візиту до США обговорив із керівником Національного управління з аеронавтики та дослідження космічного простору США (NASA) Біллом Нельсоном спільні проєкти у сфері космосу.

Улітку NASA отримала нові фото поверхні Марсу, які зробив марсохід Perseverance. Він збирає зразки ґрунту на Марсі для їх подальшого аналізу.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі