НТА > НОВИНИ > Новини світу > NASA: Загроза для космічної станції – Росія ракетою знищила супутник

NASA: Загроза для космічної станції – Росія ракетою знищила супутник

132

У понеділок, 15 листопада, команду управління польотами Міжнародної космічної станції (МКС) повідомили про ознаки вибуху супутника, який може створити достатню кількість уламків, щоб створити загрозу для станції.

Про це повідомив адміністратор NASA Білл Нельсон у заяві, оприлюдненій на сайті NASA.

«Раніше сьогодні через уламки, утворені в результаті руйнівного російського протисупутникового випробування (ASAT), астронавти та космонавти МКС вжили надзвичайних заходів для безпеки», – йдеться в заяві.

«Як і секретар Блінкен, я обурений цією безвідповідальною та дестабілізуючою дією. З її довгою та багаторічною історією польотів людини в космос неможливо уявити, щоб Росія поставила під загрозу не лише американських та міжнародних астронавтів-партнерів на МКС, а й їх власних космонавтів. Їхні дії безрозсудні та небезпечні, загрожуючи також китайській космічній станції та тайконавтам на борту», – наголосив Білл Нельсон.

Він зазначив, що всі країни несуть відповідальність за запобігання цілеспрямованого утворення космічного сміття від ASAT та за сприяння безпечному, стійкому космічному середовищу.

NASA продовжить моніторинг уламків найближчими днями і пізніше, щоб забезпечити безпеку екіпажу на орбіті.

«Екіпаж розбудили та наказали закрити люки радіальних модулів на станції, включаючи Колумбус, Кібо, Постійний багатоцільовий модуль, Розширюваний модуль діяльності Бігелоу та повітряний шлюз Quest Joint. Люки між американським і російським сегментами залишаються відкритими», – йдеться в повідомленні.

Також додатковий запобіжний захід для укриття екіпажу було застосовано за два проходи через або поблизу хмари сміття. Члени екіпажу ввійшли на свій космічний корабель і залишалися там кілька годин.

Як порадили спеціалісти відділу уламків та балістики Космічного центру Джонсона НАСА в Х’юстоні, космічна станція проходить крізь хмару або поблизу неї кожні 90 хвилин, але необхідно ховатися лише на другий і третій проходи після вибуху супутника,

Космічне командування США уточнило, що Росія 15 листопада 2021 року провела випробування протисупутникової ракети з прямим виведенням на орбіту, яка вразила російський супутник (COSMOS 1408), що призвело до появи осколків на низькій навколоземній орбіті.

Стверджується, що Росія “продовжує розробку систем протикосмічної зброї та підриває стратегічну стабільність і становить загрозу для всіх країн”.

Згідно з даними NASA, COSMOS 1408 був виведений на орбіту в 1982 році.

 

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі