

Сонячний зонд NASA Parker пролетів через верхні шари атмосфери Сонця – так звану корону – і взяв там зразки частинок і магнітних полів.
Про це інформує NASA.
“Нова віха знаменує собою один великий крок для Parker Solar Probe і гігантський стрибок у вивченні Сонця. Подібно до того, як висадка на Місяць дозволила вченим зрозуміти, як вона утворилася, дотик до самого матеріалу, з якого складається Сонце, допоможе вченим знайти важливу інформацію про нашу найближчу зірку та її вплив на Сонячну систему”, – йдеться в повідомленні.
Наближаючись до сонячної поверхні, Parker робить нові відкриття, яких інші космічні апарати не могли зробити через завелику відстань.
У NASA після першого проходу крізь корону надаватимуть дані про явища, які неможливо вивчити здалеку. Перший прохід через корону, який тривав лише кілька годин, є одним із багатьох запланованих для місії.
Parker продовжить наближатися до Сонця по спіралі, досягнувши від поверхні 8,86 сонячних радіусів (6,16 мільйона км).
Майбутні обльоти, наступний з яких відбудеться в січні 2022 року, ймовірно, знову перенесуть сонячний зонд Parker через корону.
Такі маневри необхідні для вивчення сонячного вітру і джерела його походження. Це дасть можливість зрозуміти, як корона нагрівається до мільйонів градусів, що набагато є гарячіше, ніж сонячна поверхня знизу.
Зонд був запущений у 2018 році та є частиною програми NASA Living with a Star для дослідження аспектів системи Сонце-Земля, які безпосередньо впливають на життя людства.
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"
Коментарі