НТА > НОВИНИ > Надзвичайні події > Наслідки пожежі у костелі в Брюховичах. Двоє потерпілих та обвалений дах

Наслідки пожежі у костелі в Брюховичах. Двоє потерпілих та обвалений дах

Внаслідок пожежі постраждали двоє чоловіків, які є парафіянами церкви

1798

У передмісті Львова у смт. Брюховичі близько 13:45 зайнялася пожежа у римо-католицькому костелі  парафії св. Терези і Дитятка Ісуса, який звели лише два роки тому.  На момент прибуття рятувальників горів купол церкви та обшивка в середині церкви на площі 70 кв. метрів. На місці працювали близько 30 пожежників.

У костелі постраждали двоє парафіян

Як повідомила стрім-група NTA, яка працювала на місці, внаслідок пожежі постраждали двоє чоловіків, віком 60 та 70 років. Один з потерпілих зі Львова, інший – з Пустомитівського району. Вони є парафіянами церкви, і на момент пожежі перебували всередині храму. Їх із опіками госпіталізували.

“Чоловіки допомагали у захристії, щось хотіли поладнати. Там був пінопласт. Виникла іскра, ймовірно, від болгарки, і вона спричинила запалювання того пінопласту.  У чоловіків є незначні ушкодження обличчя, поверхневі, першого ступеня опіки, невелика площа”, – повідомила лікар екстреної допомоги Ірина Григорівна.

Потерпілі, за її словами, від госпіталізації відмовилися.

“Ми надали їм першу медичну допомогу. Під час обстеження  у них не виявили ніяких токсичних ушкоджень дихальних шляхів. Незначні опіки обличчя вони отримали від “удару” гарячого повітря. Прямого опіку не було”, – повідомила лікар.

Більше двох годин гасили пожежу

Зазначимо також, що під час гасіння пожежі обвалився дах храму.

На місці працюють рятувальні служби. Вони понад дві години поспіль намагалися приборкати вогонь.

Заступник начальника центру (з питань оперативного реагування) оперативно-координаційного центру ГУ ДСНС України у Львівській області Володимир Дубасюк  повідомив, на момент прибуття першого підрозділу вже всередині церкви горів і падали частини пінопласту, вона була сильно задимлена, у верхній частині відбувалося доволі інтенсивне горіння.

Для гасіння пожежі, за його словами, було направлено 11 пожежно-рятувальних автомобілів.

“Під час того, як обвалився дах церкви, особовий склад працював у тих місцях, де їм нічого не загрожувало”, – повідомив Володимир Дубасюк.

Також він зазначив, що для повного гасіння пожежі пожежно-рятувальним службам необхідно ще десь дві години часу.

Що вціліло в костелі

Єпископ Едуард Кава каже, що вдалося вберегти від пожежі усі церковні книги та інші елементи, необхідні під час Богослужіння.

І зазначає, що церква була на етапі будівництва, всередині ще не оздоблена.

” Ми досі не можемо зрозуміти, що сталося. Для нас це взагалі трагедія. Церква нова і такі втрати… Слава Богу, що немає людських жертв. Для нас це найголовніше”, – повідомив єпископ.

 

Довідка

7 жовтня 2012 року відбулось урочисте відкриття парафії св. Терези від Дитятка Ісус у Брюховичах, заснованої 1 жовтня виокремленням з парафії у Львові-Рясному Брюхович, а також сіл Бірки і Гамулець.

21 червня 2014 року архієпископ Мечислав Мокшицький освятив хрест і територію, на якій спорудять парафіяльний мурований костел. 15 березня 2016 року розпочалось будівництво храму, а 13 квітня 2019 року архієпископ Мокшицький освятив його, хоча будівельні роботи там ще продовжуються.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
3
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
3

Коментарі