НТА > НОВИНИ > Війна > Наступ на Запоріжжі Росія посилала пів сотнею старих танків

Наступ на Запоріжжі Росія посилала пів сотнею старих танків

1011

Російські сили намагаються провести наступ на східні громади на Запоріжжі. По лінії зіткнення наносять артилерійські, ракетні та авіаудари. Також доставляють технічне підсилення. Зокрема танки радянського зразка.

Про ситуацію в області повідомив голова Запорізької ОВА Олександр Старух.

“Росіяни намагаються вести наступ на східні громади нашого регіону. По лінії зіткнення наносять артилерійські, авіа, ракетні удари. Сьогодні дуже постраждали Оріхів та Григорівка, пошкоджено цивільну інфраструктуру, житлові будинки, навчальні заклади”, – розповів він.

За його словами, росіяни продовжують перекидати свої війська в область. Зокрема, вже доставили понад 50 одиниць застарілих моделей танків – Т-62 та Т-72Б.

Щодо вибуху, який сьогодні пролунав у Мелітополі, то, ймовірно, він є наслідком поділу влади серед колаборантів та окупантів.

Також Старух припустив, що спроби окупантів якнайшвидше роздати російські паспорти місцевому населенню – це пошук нового “гарматного м’яса”, щоб відправляти на війну тих, хто отримає громадянство РФ.

За даними Генштабу станом на вечір 30 травня, на Запорізькому напрямку ворог успіху не має, намагається поповнити втрати за рахунок застарілої та відновленої техніки.

  • Танк Т-62 – радянський середній танк. Перший у світі танк із гладкою гарматою у виробництві, який виробляли в СРСР з 1961 по 1975 роки. Застарілі танки мають слабке бронювання і гармату калібру 115-мм.
  • Т-72 «Урал» — основний бойовий танк, розроблений в СРСР. Прийнятий на озброєння радянської армії у 1973 році. За 30 років виробництва виконано 14 основних модифікацій. Т-72Б, відомий також як Т-72Б зразка 1984 року — модернізований варіант Т-72А з комплексом керованого озброєння. Розроблено можливість пострілів керованою ракетою з гладкоствольної гармати (2А46М) танку . Зміни в бронюванні башти (введені блоки відбиваючих елементів). Оснащений навісною ДЗ, тому індекс Т-72БВ не застосовується.

У спецефірі NTA військовий експерт Дмитро Снєгирьов назвав Т-62 “фактично трунами”, адже вони є і морально, і фізично застарілими. Їх виготовляли в СРСР з початку 1960-х і до середини 1970-х років.

“Саме через це з консервації знімаються старі радянські танки Т-62. Але ці танки не мають відповідного захисту, броні. Це радянський танк, який морально і фізично давно застарів. Фактично це труна, в якій успішно можна ховати окупантів не те щоб “Джевелінами”, а й “Стугнами”, будь-якими іншими протитанковими засобами”, – каже експерт.

Оцініть новину
Клас!
3
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
1
Шооо?
1

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі