НТА > НОВИНИ > Новини науки > Науковці створили тканину, яка охолоджуватиме тіло людини в спеку

Науковці створили тканину, яка охолоджуватиме тіло людини в спеку

465

Людство страждає від спеки і число жертв щорічно зростає. Тепловий удар призводить до зниження ефективності роботи, проблем зі здоров’ям та значну втрати комфорту у жаркі місяці. Науковці вдало справилися з цією проблемою, створивши тканину, яка може охолоджувати тіло людини, пише видання Science.

Ця техніка відома як радіаційне охолодження, і інженери використовували її протягом останнього десятиліття для проектування дахів, пластикових плівок, дерева та спеціальних фарб.

Матеріал для нагрівання людського тіла або збереження температури створити легко. А от матеріал, який буде ефективно його охолоджувати – ні. Китайські вчені розробили унікальну тканину, яка здатна відводити тепло безпосередньо від тіла людини. Це забезпечує зниження температури на 5 градусів за Цельсієм.

Нова тканина має товщину 550 мікрометрів та складається із суміші полімолочної кислоти із синтетичними волокнами. Також на поверхню нанесені наночастинки діоксиду титану, який широко застосовується при виробництві фарб та барвників. Речовина захищає від перегріву завдяки здатності відбивати ультрафіолетове та довгохвильове інфрачервоне випромінювання.

Склад тканини на молекулярному рівні поглинає тепло, яке виділяє тіло людини в ближньому інфрачервоному діапазоні та випромінює його у навколишній простір уже в середньому інфрачервоному діапазоні. Головною проблемою було забрати тепло від тіла людини саме у ближньому інфрачервоному діапазоні, яке саме по собі погано розсіюється в навколишньому середовищі.

Щоб перевірити створену тканину, дослідники зробили щільно облягаючий жилет, причому одна половина була виготовлена ​​з нової тканини, а друга – зі звичайної білої бавовни приблизно однакової товщини. Людина була одягнена в цей жилет протягом однієї години під прямими сонячними променями. Коли дослідники виміряли температуру шкіри, сторона під новою тканиною була майже на 5°C прохолоднішою, ніж сторона під бавовною.

Тепер науковці планують перевірити, як розробка буде охолоджувати, якщо одяг буде вільно сидіти на тілі.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі