НТА > НОВИНИ > Новини науки > Науковці виявили планету-двійника Землі. На ній може існувати життя

Науковці виявили планету-двійника Землі. На ній може існувати життя

246

Астрономи Європейської Південної обсерваторії ESO виявили кам’янисту землеподібну екзопланету, яка перебуває в зоні життя своєї батьківської зірки. Не виключено, що там є атмосфера і рідка вода.

Про це повідомив сайт ESO. Фахівці досліджували планетну систему, центром якої є зірка L 98-59. Її планети за своїми характеристиками схожі на планети внутрішньої частини нашої Сонячної системи.

Застосовуючи метод вимірювання променевих швидкостей вчені виявили схожу на Землю планету, яка, ймовірно, розташована в «зоні населеності».

«Відкрита планета, розташована в зоні населеності, можливо, має атмосферу, яка здатна захищати і підтримувати розвиток життя», – уточнила співавтор роботи астроном Марія Роса Сапатеро Осоріо, співробітниця Центру астробіології в Мадриді.

Крім того, на ній і двох сусідніх планетах в атмосферах або надрах може бути вода.

Нагадаємо, що за останньою версією кліматологів, природні процеси у світі нагадують передльодовиковий період. Уже мінімум століття глобальна система взаємопов’язаних глибинних потоків, які переносять воду практично у всьому Світовому океані, розпочала втрачати стабільність і близький до колапсу. Кліматологи підозрюють, що в минулому цей кругообіг працював інакше.

А вчені з Кембриджа дослідили, що планета може стати на поріг катастрофи під час виверження до 6-ти балів вулканів, які розташовані поблизу об’єктів критичної інфраструктури.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі