НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > Навчитися жити з вірусом. В Англії скасовують маски і ковід-сертифікати

Навчитися жити з вірусом. В Англії скасовують маски і ковід-сертифікати

Останні дані справді свідчать, що пік епідемії «Омікрону» Велика Британія вже пережила

983

В Англії з 27-го січня перестали діяти майже всі карантинні обмеження, які запроваджували у зв’язку зі спалахом епідемії коронавірусу. Правила пом’якшать і в інших регіонах Великої Британії, але не настільки радикально, як в Англії.

Про це повідомив Sky News. З 27-го січня скасовують обов’язкове використання ковід-сертифіката як перепустки на масові заходи, але організатори можуть залишити таку вимогу на власний розсуд.

Ще з 19-го січня скасували рекомендацію дистанційної роботи, з 20-го січня – масковий режим для школярів.

Оглядачі стверджують, що за тиждень в Англії мало що нагадуватиме про пандемію коронавірусу. Стануть непотрібними захисні маски та ковідні сертифікати. А людей більше не змушуватимуть працювати з дому. Навпаки – влада заохочує повертатися до звичного життя та роботи в офісі.

«Розпочинається наступний розділ у боротьбі Британії з коронавірусом. Це момент, яким усі ми можемо пишатися. Це кульмінація блискучої роботи, яка допомогла нам протистояти хвилі «Омікрону». Це нагадування – чого ми можемо досягнути спільними зусиллями», – заявив міністр охорони здоров’я Великої Британії Саджид Джавід.

У прогнозах – ще більше послаблень. Уже з березня інфікованих коронавірусом не зобов’язуватимуть самоізолюватися. Англія готується співіснувати з ковідом так само, як із грипом. Для багатьох науковців така поступливість влади стала несподіваною. А чимало лікарів – узагалі обурилося послабленнями.

«Чому це раптом ми такі самовпевнені, коли рівень інфікувань утричі вищий, ніж декілька місяців тому? Я вважаю, що нас присипляють цим оманливим відчуттям безпеки. Проте це ще досі складний період – зима, коли циркулює багато інших інфекцій. Система охорони здоров’я досі під великим тиском», – запевнила вірусологиня Університету Ворвіка Ловренс Янг.

Натомість прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон активно підтримав таке рішення:

«Ми довірятимемо рішенням британського народу і більше не вважатимемо злочинцями тих, хто вирішив не носити масок. Але ми всі повинні залишатися обережними в останні тижні зими, коли в Англії ще понад 16 тисяч людей у лікарнях. Пандемія ще не закінчилася. Тож не піддавайтеся омані: «Омікрон» не є легкою хворобою, особливо якщо ви не вакциновані».

Останні дані справді свідчать, що пік епідемії «Омікрону» Велика Британія вже пережила. Проте є загроза, що рівень інфікування не знизиться, а залишиться на тому ж рівні. Тим паче, що в сусідньому Євросоюзі нині різкий стрибок захворюваності. Рекордну кількість нових випадків зареєстрували й у Франції, і в Німеччині.

Нагадаємо, що кількість інфікувань новим штамом «Омікрон» в Україні продовжує зростати. Відтак, чимало українців знову повернуться у свої домівки на самоізоляцію з ковідом чи підозрою на нього. Особливістю цього штаму є велика схожість на звичайну застуду: багато хто хворіє у домашніх умовах, без потреби госпіталізації.

Оцініть новину
Клас!
2
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"