НТА > НОВИНИ > Новини політики > НАЗК вимагає звільнити голову “Нафтогазу” Юрія Вітренка: його призначення – незаконне

НАЗК вимагає звільнити голову “Нафтогазу” Юрія Вітренка: його призначення – незаконне

125
НАЗК вимагає звільнити голову "Нафтогазу" Юрія Вітренка

Призначення Юрія Вітренка головою правління НАК “Нафтогаз Україна”  – незаконне, а контракт повинен бути скасований.

Про це свідчить припис голови Національного агентства з питань запобігання корупції Олександра Новікова.

За його словами, розпорядження про призначення Вітренка було незаконним, оскільки після звільнення з публічної служби протягом року особа не повинна приймати участь в керівництві організаціями, на які вона могла впливати, коли працювала на державу. Втім, Вітренко, в період із 21 грудня 2020 року до 28 квітня 2021 року, системно брав участь в діяльності “Нафтогазу”, ще коли виконував обов’язки міністра енергетики.

Зокрема під впливом на рішення мають на увазі:

  • 12 січня за підписом в. о. Міністра енергетики до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства (Мінекономіки) направлено лист щодо розпорядження Кабміну № 50-р. У листі запропоновано доповнити текст розпорядження пунктами, що передбачали передачу до сфери управління Міністерства енергетики України пакету акцій, які належать НАК “Нафтогаз України”;
  • 4 березня за підписом в. о. Міністра енергетики надіслано лист до Мінекономіки, яким надано пропозиції до проекту рішення Уряду щодо визначення основних напрямків діяльності НАК “Нафтогаз України” з метою розвитку ринку природного газу;
  • 27 квітня Юрій Вітренко розглянув проект розпорядження Кабінету Міністрів України № 370-р, у якому була надана оцінка роботі наглядової ради та правління НАК «Нафтогаз України» у 2020 році. За результатами розгляду він запропонував визнати роботу правління та наглядової ради НАК “Нафтогаз України” незадовільною.

Після цього всього припинено достроково повноваження незалежних членів наглядової ради. Порушення є підставою розірвання договору (ч. 2 ст. 26 Закону України “Про запобігання корупції”). НАЗК вимагає звільнити Юрія Вітренка із займаної ним посади.

“Мета НАЗК — забезпечити доброчесність у всіх владних структурах. Галузь енергетики — одна з ключових для розвитку України, і вона не має залишатися поза виконанням Закону України «Про запобігання корупції”, – зазначив Олександр Новіков.

Нагадаємо, 28 квітня Кабмін звільнив Андрія Коболєва з посади голови НАК “Нафтогаз”. Він очолював держкомпанію протягом семи років. Також зазначає, що причиною його звільнення є накопичені НАК 2 мільярди доларів вільних грошових коштів. За його словами, рішення Кабінету міністрів було легітимним і воно “ставить хрест на корпоративній реформі”.

Новим в.о. голови “Нафтогазу” став міністр енергетики Юрій Вітренко. Раніше Вітренко звернувся до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля із пропозицією звільнити голову правління НАК “Нафтогаз” Андрія Коболєва. Також з 2018 по 2020 рік він працював виконавчим директором НАК “Нафтогаз Україна”.

У державному департаменті Сполучених штатів Америки висловили занепокоєння через рішення Кабміну щодо зміни керівництва “Нафтогазу”.  Як зауважив речник Держдепу Нед Прайс, український Уряд виявив зневагу до стандартів корпоративного управління.

Він запевняє, що це “процедурна лазівка” – виводити експертів, які мають гарну репутацію. Такі дії ускладнюють тривале проведення реформ української енергетики та покращення інвестиційного клімату.

Софія Лепех

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі