НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > COVID-19: Названо області, які наблизились до «червоної зони» епіднебезпеки

COVID-19: Названо області, які наблизились до «червоної зони» епіднебезпеки

132

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив, що є чотири області, найближчі до «червоного» рівня епідемічної небезпеки COVID-19, це – Чернівецька, Волинська, Івано-Франківська та Тернопільська області.

Про це він розповів у ефірі програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV.

«Найближче до червоного рівня сьогодні західні області України, так, як це було і у 2020, і у 2021 роках… Зокрема, Чернівецька, Волинська, Івано-Франківська, Тернопільська області» – сказав Ляшко, відповідаючи на запитання, які області найближче до “червоного рівня” епіднебезпеки.

За його словами, щоб встановити «червоний» рівень епідемічної небезпеки, область повинна декілька днів поспіль перевищувати один або два показники, які визначені в постанові Кабінету Міністрів України.

«Червоний» рівень і «помаранчевий» встановлюються комісією ТЕБ і НС для певного регіону, не встановлюються одночасно», – уточнив міністр.

Також він повідомив, що «жовтий» рівень економічної небезпеки встановлюється на території всієї країни одночасно.

«Після цього в зелений рівень ми можемо вийти тільки тоді, коли 7 днів поспіль в нас будуть індикатори, які відповідають «зеленому» рівню», – сказав міністр.

Як відомо, з 20 вересня в Україні набули чинності нові карантинні обмеження для запобігання поширенню COVID-19, передбачені постановою «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236 і від 29 червня 2021 р. № 677», яку уряд ухвалив 13 вересня.

Передбачається, що COVID-сертифікат матиме дві опції (жовту або зелену відмітку) та міститиме інформацію про вакцинацію, негативний результат тестування (діє 72 години) або одужання від COVID-19. Так званий жовтий сертифікат матиме інформацію про перше щеплення, а “зелений” – про повний курс.

Також 20 вересня КабМін ухвалив рішення про продовження адаптивного карантину та режиму надзвичайної ситуації до 31 грудня 2021 року.

Сьогодні, 21 вересня на засіданні Держкомісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якому оголосять, з якої дати по всій території країни встановлюється жовтий рівень епіднебезпеки.

За даними Worldometers, Україна піднялась на 6-те місце в Європі за поширенням COVID-19 – на 66% зросла кількість нових заражень за останній тиждень.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі