НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > Не лише смачна їжа та шопінг. Відома психологиня назвала три способи, як покращити настрій

Не лише смачна їжа та шопінг. Відома психологиня назвала три способи, як покращити настрій

104

Як врятуватися від поганого настрою та підбадьорити себе у пригніченому стані, коли здається, що увесь світ проти вас, – кілька простих порад виокремила фахівець когнітивно-поведінкової терапії та соціальної психології Еліс Бойс.  Їх опублікувало спеціалізоване видання  Psychology Today.

Коли люди пригнічені, то часто намагаються порятуватися через начебто очевидні джерела задоволення. Передусім, це смачна їжа, вихідні за містом або шопінг-терапія. Утім, як стверджує Еліс Бойс, це помилковий сценарій. Інша річ – діяльність, що забезпечує відчуття виконаного обов’язку чи завдання. Звісно, у поганому настрої, особливих сил і бажання на активність немає, тож експертка пропонує спробувати такі варіанти:

Пригоди, навіть якщо їх організувати важко. Ця стратегія не для кожного випадку, але її варто включити в свій інструментарій.  Психолог наводить як приклад бюджетні поїздки в інші міста, коли вночі в дорозі, вдень прогулянка новими місцями місту, а ввечері – повернення додому. Це виснажує фізично, але додає яскравих вражень і спогадів.

Вона нагадала, що в пригніченому стані може зникати мотивація робити те, що «треба». Інша річ – пригода. Це те, про що завжди мріється.  Пригода здатна покращити настрій, навіть якщо в дорозі доведеться непросто. Вихід з домашньої обстановки дасть свіжий погляд на життя і проблеми.

Натхнення чужим прикладом. Стрес і внутрішній неспокій часто відчувають на шляху до важливої мети. Коли стан глибокої тривоги через власні цілі не вщухає, важливо подивитися, як інші люди проходили через таке ж, бралися реалізовувати свої мрії навіть без гарантії успіху, навіть переживаючи невдачі. Таких історій є багато у різних телешоу, в ютубі. Головне – знайти контент, який емоційно резонує з вами. Це допоможе побачити універсальність власних емоцій і боротьби, забезпечити психологічну дистанцію, вгамувати неспокій.

Звернення до натхненника, кумира. Почуття пригніченості часто викликає стан «мені нічого втрачати». Парадокс, але саме це може додати сміливості. Головне – скерувати відчуття у правильне русло. Для цього варто звернутися до того, хто може надихнути.  Емоційний підйом від власної спроможності ризикнути гарантований.

Можна написати листа, поставити запитання або відправити подячний твіт особистості, чия робота принесла вам  користь, подобається. Тій люди, якою ви захоплюєтеся. Якщо ні про що не просите, а просто надсилаєте вдячне чи доброзичливе повідомлення, є велика ймовірність, що отримаєте відповідь.

Існує багато способів покращити настрій в емоційно важкий час. Та основне, що кожен із них допомагає зміцнювати стійкість до складних ситуацій. Вони не гарантують, що емоційний біль зникне, але допоможуть побачити проблему і себе по-іншому, відчути, що важкі часи – це досвід зростання, які не зіб’ють з ніг.

Олена Івашків 

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі