НТА > НОВИНИ > Новини світу > Не лише “тисяча Зеленського”. Де у світі платять за вакцинацію

Не лише “тисяча Зеленського”. Де у світі платять за вакцинацію

Виплати за вакцинацію проти ковіду своїм громадянам обіцяють чимало країн

276

Уже декілька днів поспіль у мережі активно обговорюють “тисячу гривень від Зеленського”, яку президент пообіцяв вакцинованим проти COVID-19 українцям. Щоправда гроші ці будуть не “живі”, тобто нараховуватимуть їх на віртуальні платіжні картки. А витратити українці їх зможуть лише на певні послуги.

Такий метод заохочення до вакцинації у світі – не новий. Грошові виплати своїм громадянам обіцяють чимало країн.

Тисяча Зеленського і світові “аналоги”

100 доларів за вакцинацію

Так, з 30 липня жителям Нью-Йорка платять 100 доларів за першу дозу вакцини від COVID-19, повідомляє NBC. Щоб отримати кошти жителям необхідно  зареєструватись на спеціальному сайті.

До того у Нью-Йорку вирішили доплачувати по 100 доларів батькам за вакцинацію дітей проти коронавірусу. Під час щеплення дитини, батьки отримують інструкцію, як отримати гроші. Водночас охочі можуть обрати іншу нагороду: квитки на матч бейсбольної команди “Бруклінські циклони” або на відвідини Статуї Свободи.

Також президент США Джо Байден оголосив, що сервіси таксі Uber і Lyft безкоштовно возитимуть американських громадян до пунктів вакцинації.

Станом на зараз у США вакцинувалися майже 60% населення.

Сербія

Різні фінансові стимули громадянам також пропонували в залежності від штату : у вигляді ваучерів, або у формі прямих виплат. До прикладу, у Мериленді платили за щеплення усім держслужбовцям по 100 доларів.

Сербія почала однією з перших в Європі вакцинувати своїх громадян. Утім, охочих виявилось небагато.

Відтак, у травні сербський уряд став першим у світі, хто запровадив плату за вакцинацію. Кожен, хто щепився принаймні однією дозою, міг отримати 3000 динарів, або близько 26 євро.

Згодом з’ясувалося, що ці виплати виявились неефективним заходом. Це визнала Фіскальна рада країни у своєму звіті.

Чехія

Прем’єрміністр Чехії Андрій Бабіш ще влітку цього року запропонував  громадянам додаткову оплачувану відпустку усім вакцинованим працівникам у державній сфері. На це мали витратити 21 мільярд крон.

Деякі приватні компанії також надавали своїм працівникам певні пільги за щеплення у формі оплачуваної відпустки чи грошової винагороди.

Швейцарія

Федеральна рада Швейцарії вирішила також заохочувати людей вакцинуватися. Так, країна заявила, що платитиме людям, які агітують друзів вакцинуватися проти коронавірусу, по 50 франків (приблизно 46 євро) за кожного вакцинованого. Агітатори мали отримувати на пошту ваучери.

Греція

У Греції ще на початку літа 2021 року запустили програму із заохочення молодих людей вакцинуватись проти коронавірусу. Молодь могла отримати 150 євро за першу дози вакцини. Гроші зберігалися на картках, які можна було витратити протягом літа, зокрема, на культурні заходи. Також молоді люди отримали місяць безкоштовного Інтернету на своїх телефонах.

Виплати для пенсіонерів

У Грузії кожному пенсіонеру, який буде щеплений проти коронавірусу до 1 січня, уряд пообіцяв одноразову доплату до пенсії у розмірі 200 ларі (63 долари США). Надбавку виплачують одразу після першої дози.

Заохочують вакцинуватися групу ризику і Латвія. Уряд пообіцяв щепленим громадянам 60+ протягом 5 місяців перераховувати по 20 євро на оплату “комуналки”.

Натомість у Німеччині людей заохочує вакцинуватися ще й бізнес. Так, велика мережа супермаркетів Edeka Nord запропонувала працівникам подарункову карту на 50 євро за вакцинацію.

Нагадаємо, що 14 листопада президент Володимир Зеленський заявив, що кожен, хто отримає два щеплення, отримає від держави тисячу гривень через додаток «Дія». Утім, це будуть не “живі гроші”, за ці кошти можна буде придбати:

  • абонемент у спортзал або фітнес-клуб
  • відвідати кінотеатр, театр, музей, концертний зал чи виставковий центр
  • купити квитки для мандрівок всередині країни

Програма стартує 19 грудня. До кінця року на неї виділять близько 3 млрд гривень.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
1

Коментарі