НТА > НОВИНИ > Суспільство > Не можна заходити в латиницю у голові з Москвою, – Фаріон про відмову від кирилиці

Не можна заходити в латиницю у голові з Москвою, – Фаріон про відмову від кирилиці

137

Відома мовознавиця і політикиня Ірина Фаріон розкритикувала ідею, яку нещодавно озвучив голова РНБО Олександра Данілова, про перехід України із кирилиці на написання латиною.

У коментарі NTA вона нагадала, що насправді цей задум не є новим. Цю тему порушували щонайменше тричі, втім щоразу ідея не мала підтримки в суспільстві. Наприклад,  у 2018 році тодішній голова МЗС Павло Клімкін озвучив таку можливість після спілкування зі своїм польським колегою.

 

Та основна проблема, на погляд Фаріон, в тім, що таку ініціативу озвучують люди, які не мають власного ідеологічного визначення.

«Сьогодні це пропонують люди, які не мають чіткої ідеологічної позиції, світоглядних цінностей і певностей себе. Це люди, які вважають, що змінивши форму, можна змінити зміст. Але Москва покине Україну тільки тоді, коли українці перестануть постійно себе з нею порівнювати», – наголосила Ірина Фаріон.

Нагадаємо, що нещодавно в інтерв’ю «Радіо Свобода» секретар Ради національної безпеки та оборони  Олексій Данілов заявив, що Україна має повністю позбутися кирилиці та перейти на латинку. На його погляд, це буде «одна з фундаментальних речей».

Серед країн пострадянського простору перехід на латиницю зробили Молдова та Азербайджан. Також процес триває у Казахстані та Узбекистані. А після розвалу СРСР її  повернули у Туркменістані.

Серед слов’ян латинську абетку використовують поляки, хорвати, чехи, словенці, словаки, боснійці. Натомість кирилицею, окрім України, користуються в Сербії, Чорногорії, Білорусі, Росії, Болгарії, Македонії.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі