НТА > НОВИНИ > Суспільство > Небезпечні собаки України. 50 порід, які потрапили в офіційний перелік

Небезпечні собаки України. 50 порід, які потрапили в офіційний перелік

Їхні власники повинні застрахувати відповідальність за шкоду, яку собака може завдати іншим

284

Кабінет міністрів України затвердив перелік небезпечних порід собак. До нього увійшли понад 50 найменувань. Власники таких собак зобов’язані застрахувати відповідальність за шкоду третім особам.

Зокрема, до переліку потрапили такі породи собак, як доберман, мастиф, ротвейлер, акіта-іну, бульдог, кавказька та східноєвропейська вівчарки, вовкодав та інші.

Власники цих порід собак повинні під час реєстрації чи перереєстрації укласти договір обов’язкового страхування відповідальності за шкоду, яку можуть завдати третім особам.

Штрафи за небезпечних хвостатих без повідків і намордників

Зазначимо, що 9 листопада в Україні набув чинності закон, яким істотно збільшені штрафи за вигул собак без повідків і намордників. Тепер вигул собак без повідків і намордників або у не відведених для цього місцях передбачає штраф від 170 до 340 грн. Для посадових осіб покарання передбачає попередження або штраф від 340 до 850 грн. Власне, ця норма стосується саме і тільки порід собак, які віднесені до категорій небезпечних.

Якщо  порушення здійснюється повторно впродовж року, то штраф для фізичної особи збільшується до 340-510 грн, для посадової – до 510-1020 грн. Якщо порушення супроводжується нанесенням шкоди здоров’ю людини або його майну, то фізичній особі загрожує штраф від 1700 до 3400 грн з конфіскацією тварини, посадовцям – від 3400 до 5100 грн з конфіскацією тварини.

Нагадаємо, що на початку листопада контрабанду трьох живих вовків виявили митники в аеропорту «Бориспіль». Диких тварин намагалися видати за собак породи лайка. Згідно з наданими митникам документами, з України в Непал вивозили три собаки породи Сибірська лайка. Вказувалося, що тварини не представляють високої племінної цінності.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
1
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі