НТА > НОВИНИ > Світ > Небувалі за останні 1000 років: У Китаї за три дні випала річна норма дощу, прорвало дамби, є загиблі

Небувалі за останні 1000 років: У Китаї за три дні випала річна норма дощу, прорвало дамби, є загиблі

111

Небувалі зливи спричинив масові повені в провінції Хенань у Китаї, прорвавши береги річок, провокуючи руйнування дамб та колапс системи громадського транспорту.

Як інформує The Guardian, в місті як мінімум 25 людей загинули, семеро зникли безвісти, а провінційна влада оголосила найвищий рівень небезпеки.

Річна норма дощу – 640 мм – випала лише за три дні. Синоптики зафіксували, що між 19:00 у понеділок та 19:00 у вівторок випало більше 552 мм дощу, та ще й 202 мм між 16:00 та 17:00 у вівторок.

Близько 200 тисяч людей евакуювали в притулки, повідомляють в місцевому уряді. Дощі затопили систему метрополітену міста, обвалили дороги та спричинили призупинення в’їзних рейсів.

У середу вдень чиновники підняли офіційну кількість загиблих до провінції Хенань до 25 осіб. Вважається, що ця цифра включає 12 повідомлень про загибель людей у ​​столиці та ще чотири в сусідньому місті Гуньї, оскільки 14 водосховищ розлилися, спричинивши повені та зсуви. Вони повідомили, що 1,2 мільйона людей постраждали від повені.

Очікується, що кількість жертв буде зростати, оскільки рятувальні роботи триватимуть і в найближчі дні. Китайські ЗМІ називають дощі “небувалими за останні 1000 років”. Деякі стурбовані тим, що, враховуючи масштаби збитків, реконструкція після катастрофи буде особливо складною для однієї з найбільш густонаселених провінцій Китаю.

У соціальних мережах з’явились відео, що підтверджують потужні повені: сотні машин плавали головними вулицями, а натовпи людей формували людські ланцюги, щоб рятувати одне одного від затоплених доріг та будівель.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі