НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > Нейрохірурги винайшли імпланти для лікування паралізованих хворих

Нейрохірурги винайшли імпланти для лікування паралізованих хворих

184

Швейцарські нейрохірурги імплантували в спинний мозок трьох паралізованих пацієнтів електроди, які дистанційно контролювала комп’ютерна програма, що імітує їхню природну активність.

Дослідження про цей експеримент опублікували в Nature Medicine.

Електростимуляція, що керується комп’ютером, дозволила чоловікам ходити, займатися веслуванням, плаванням і їздити на велосипеді, хоча спонтанної активності без стимуляції їм повернути не вдалося.

При епідуральній стимуляції спинного мозку у простір між хребтом та спинним мозком помістили електроди, які активували нервові волокна. Цю технологію застосували для лікування та реабілітації пацієнтів із травмами спинного мозку вже багато років, і за цей час неврологи досягли значних успіхів.

Така епідуральна електростимуляція у поєднанні з руховою терапією дозволила пацієнтові з повністю паралізованими нижніми кінцівками наново навчитися стояти і крокувати, причому після курсу лікування він зміг рухатися вже без стимуляції. Такий успіх частково повторили в Клініці Майо: паралізований чоловік за допомогою епідуральної електростимуляції зміг знову ходити, правда, якщо стимуляцію не проводили, пацієнт сам рухатися не міг.

Нейрохірурги Грегуар Куртін та Жоселін Блох із Швейцарського федерального технологічного інституту в Лозанні з колегами з Німеччини, США та Франції удосконалили методику електростимуляції та запропонували лікування трьом чоловікам із паралічем ніг.

Медики за допомогою комп’ютерної модуляції обчислили оптимальне розташування електродів над спинним мозком, при якому активуватимуть різні групи м’язів, задіяні при ходьбі. Потім дослідники розробили комп’ютерну програму, яка посилаючи до імплантів сигнали, імітує природну активність моторних нейронів. Керувати імплантами можна дистанційно, що дає пацієнтам свободу переміщень.

Того ж дня, коли пацієнтам активували імплантати, вони змогли зробити перші кроки. Вчені створили кілька програм, які контролюють різні види фізичної активності. Таким чином, пацієнти змогли не тільки ходити, але й їздити на триколісному велосипеді, займатися веслуванням, а також плавати. Для того, щоб заново освоїти ці заняття, пацієнти спочатку займалися на тренажерах, а потім змогли продовжити тренування на справжньому спортивному інвентарі. Через п’ять місяців регулярних занять їм вдалося наново наростити атрофовані м’язи.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі