НТА > НОВИНИ > Новини політики > День народження у тебе… Як Єрмак і Зеленський вскочили в халепу зі святом у Карпатах

День народження у тебе… Як Єрмак і Зеленський вскочили в халепу зі святом у Карпатах

Керівник офісу президента України Андрій Єрмак відзначив 50-річний ювілей

322

Володимир Зеленський, працівники Офісу президента та деякі впливові гості гучно відсвяткували день народження Андрія Єрмака на державній дачі, використовуючи гелікоптери Державної служби з надзвичайних ситуацій для доставляння людей до резиденції в Карпатах.

Про це сказано у розслідуванні «Української правди», яке опублікували вчора ввечері. А вже ближче до опівночі почали з’являтися реакції з ОП.

Керівник офісу – як президент

Журналісти з’ясували, що Зеленський і Єрмак минулої п’ятниці залишили робочі місця ще вдень. І полетіли в Карпати на державну резиденцію президента України «Синьогора», де в неділю Андрій Єрмак мав відсвяткувати ювілей – 50 років.

При цьому для польоту з Києва до Івано-Франківська начебто використали чартер, який має стосунок до групи «Приват» Ігоря Коломойського.

У неділю, 21-го листопада, вони повернулися до столиці, щоби взяти участь в урочистостях до Дня Гідності та Свободи та нагородженні воїнів. А вже в обід на гвинтокрилі Державної служби з надзвичайних ситуацій з бази рятувальників у Козині знову вирушили назад на Прикарпаття.

Розслідувачі з’ясували, що серед гостей на святі в Карпатах були заступник керівника Офісу Олег Татаров, міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов і співвласник студії «Квартал-95», близький товариш олігарха Ігоря Коломойського Тимур Міндіч.

«Керівники адміністрацій українських президентів завжди були впливовими людьми, чия влада виходила далеко за межі офіційних повноважень. І, як бачимо, не змінилося це і за президентства Володимира Зеленського. Коли ще для святкування дня народження керівника президентського офісу виділяли державну резиденцію та державні гвинтокрили? Ця історія про керівника офісу президента Андрія Єрмака, який відсвяткував ювілей як президент», – наголосив журналіст Михайло Ткач.

Прессекретаря не запросили?

Після оприлюднення розслідування від Bellingcat про зірвану спецоперацію українських спецслужб щодо затримання російських бойовиків, які брали участь у війні проти України на Донбасі, а також додаткових свідчень звільненого розвідника Василя Бурби в ефірі Савіка Шустера, будь-яка нова інформація навіть про натяки на протиправні дії перших осіб держави викликає підвищений резонанс.

Тим паче, що в Офісі президента так і не спромоглися виразно пояснити ту ситуацію чи чітко відреагувати на слова Василя Бурби, в яких багато хто почув прямі звинувачення на адресу Андрія Єрмака.

Цього разу на повідомлення про святкування в Карпатах відреагували відносно швидко. Першим довелося «віддуватися» прессекретарю президента Сергієві Никифорову.

Речник Зеленського наголосив, що не знає, чи був глава держави у Карпатах на святкуванні ювілею Єрмака. Никифоров наголосив, що бачив Зеленського у п’ятницю, неділю та понеділок.

Разом із тим прессекретар президента не зміг відповісти, о котрій Зеленський пішов з роботи, а також чи був він на робочому місці до кінця робочого дня. У розслідуванні «Української правди» йшлося, що Єрмак і Зеленський поїхали з роботи в обід.

Сам Никифоров наголосив, що «ні в Києві, ні в Карпатах, ніде» не брав участь у святкуванні ювілею керівника Офісу президента.

Речник також не зміг назвати точний час, коли президент прибув на роботу в понеділок, а у розслідуванні «Української правди» сказано, що Зеленський і Єрмак потрапили на роботу близько 17:00.

«Войнушка» з журналістами

І Офіс президента, і його керівник сьогодні зранку видали майже однакові заяви у фейсбуці з такими собі спростуваннями. Вони закинули «Українській правді» та журналістові Михайлу Ткачу, що інформаційні запити до них надійшли в день виходу матеріалу, тобто часу на відповідь фактично не мали.

При цьому в Офісі президента зробили такий висновок: «Отримання коментаря не передбачалося під час підготовки матеріалу, а запит могли надіслати суто формально».

На це, своєю чергою, відреагував інший журналіст-розслідувальник Данило Мокрик. У фейсбуці він наголосив, що відправляв запити в Офіс президента за два тижні до виоду матеріалів, але не отримував жодної відповіді, навіть відмови.

«Офіс президента вигадує дедалі «креативніші» способи відмовити у запиті на доступ до публічної інформації. Банкова прекрасно веде свою войнушку з журналістами. Просто прекрасно. Тільки от чим вона закінчиться?», – поставив риторичне запитання Данило Мокрик.

Єрмак «вигріб» від мами

«Офіційно повідомляємо, що не було жодного 4-денного святкування з феєрверками, концертами, макетами венеційської архітектури, масовкою гостей та іншими принадами, які ще можна додумати для більшої ефектності», – зазначили в Офісі президента, коментуючи розслідування від «Української правди».

Окрім того, там заперечили використання державних чи приватних літаків жодних осіб, пов’язаних з будь-якими бізнесменами. Гвинтокрилами ДСНС гостей чи взагалі сторонніх осіб не перевозили, сказано в заяві, тим більше з розважальною метою.

Щоправда, визнали, що вихідні президент усе ж провів у резиденції в Гуті:

«Користування цією резиденцією протягом одного-двох днів, як і гвинтокрилами, які забезпечують пересування президента, відбувалося, згідно зі звичними протоколами щодо переміщення президента та його співробітників і користування відповідними об’єктами».

«Цьогорічний ювілей я ніяк особливо не відзначав, лише в понеділок заїхав до батьків. Вигріб від мами, що рідко у них буваю і що виглядаю втомленим. У вівторок виділив одну годину, щоб прийняти привітання від колег в Офісі президента», – скромно розповів про відзначення піввікового ювілею сам Андрій Єрмак.

А ще керівник президентського офісу зізнався, що не любить свій день народження, і гучно святкував його лише одного разу в житті – на 35-річчя.

Щоправда, судячи з коментарів на фейсбук-сторінці Офісу президента, багато хто такі виправдання вважає непереконливими. Тим паче, що сам факт перебування в резиденції в Гуті у вихідні та приїзд туди деяких гостей ніхто так і не спростував.

Для президента та його команди кожен такий «зашквар» – навіть дрібний і начебто неважливий – б’є по рейтингу. А останнім часом їх суттєво побільшало, і це може перерости в лавину, з якої вже не виберуться ні Зеленський, ні тим більше Єрмак зі всіма іншими «слугами народу»…

Віталій Павлишин

Оцініть новину
Клас!
2
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
1
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі